Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI LANVIN JESIEŃ-ZIMA 2011/12 – MŁODA ELEGANCJA

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI LANVIN JESIEŃ-ZIMA 2011/12 – MŁODA ELEGANCJA

Lucas Ossendrijver i Alber Elbaz przekonują młodych do elegancji – zobacz męską kolekcję Lanvin na sezon jesień-zima 2011/12.

Tandem Alber Elbaz i Lucas Oseendrijver to wulkan kreatywności – co sezon serwują nam kolekcje nowatorskie, a zarazem wiernie odwołujące się do wspaniałej modowej przeszłości, która chyba nigdy nie zostanie wyeksploatowana. Projektant i dyrektor kreatywny Lanvin bez wątpienia udowadniają nam, że historię wciąż można pisać na nowo, jak nikt czerpiąc z dokonań światowego krawiectwa.

 

Jak potwierdza to sam Elbaz, przy tworzeniu jesienno-zimowej męskiej kolekcji celem zespołu było „przetłumaczenie” klasycznej elegancji na język młodych ludzi. Styl który powstał, jest perfekcyjną symbiozą nowego i starego – znajdziemy tu bowiem zarówno inspirację modą lat 30. w Berlinie, jak i wizerunkiem Dawida Bowie w latach 70., ale i lookiem współczesnych niegrzecznych dandysów – Johnny’ego Deppa i Roberta Downey Juniora.

 

Sylwetka opiera się z jednej strony na dobrze skrojonych, niemal obcisłych marynarkach i płaszczach oraz na luźnych spodniach typu baggy, z drugiej zaś – na krótkich płaszczach o formie kokonu i ledwie sięgających kostek spodniach. Najważniejszym jednak elementem budującym ten styl są kapelusze i dwurzędowe zapięcia. Ossendrijver postanowił zestawić to z ciężkimi butami alpinistów oraz z mokasynami. Wszelkie podróżnicze dodatki - duże torby i plecaki, również przełamują klasyczną elegancję – trafiając tym samym do młodych.

 

tagi: Lanvin | pokaz mody | trendy jesień-zima 2011/12 | moda męska | Alber Elbaz | Lucas Ossendrijver |

podobne artykuły