Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ KOLEKCJI ŁUKASZA JEMIOŁA NA SEZON JESIEŃ-ZIMA 2011/12

POKAZ KOLEKCJI ŁUKASZA JEMIOŁA NA SEZON JESIEŃ-ZIMA 2011/12

Zobacz pokaz kolekcji Łukasza Jemioła na sezon jesień-zima 2011/12, jednej z najbardziej wyczekiwanych w polskiej modzie linii.

Projektant Łukasz Jemioł zwykł prezentować swoje kolekcje dwukrotnie – po raz pierwszy podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland, po raz drugi zaś – w Warszawie. Wczorajszego wieczoru, 31 maja w och-Teatrze na Woli, warszawiacy mieli okazję podziwiać jesienno-zimową linię zdolnego twórcy.

 

Kolekcja na przyszły sezon utrzymana jest w stonowanych kolorach. Dominują różne odcieni szarości oraz beże, ubrane w szlachetne tkaniny i zdecydowane kroje. Nie zabrakło jednak barwnych akcentów – zieleni, seledynu i głębokiego, ciemnego niebieskiego. Interesujące jest wprowadzenie do kolekcji kożucha – odwołania do polskiej estetyki, sięgającej XVII wieku. Wystarczy wspomnieć stare obrazy, na których magnaci przez ramię mają przerzucony olbrzymi kawał baraniego futra zamiast peleryny lub płaszcza. Choć dominowały sylwetki damskie, pojawiły się także i męskie – utrzymane w podobnej estetyce, choć angażujące więcej elementów skórzanych.

 

Cieszy nas przede wszystkim fakt, że projektant nie zignorował mroźnych polskich zim, projektując wyrafinowaną kolekcję, którą z powodzeniem można nosić na co dzień. Są to zarazem ubrania na wielkie wyjścia - eleganckie, ale i nowoczesne, można zatem śmiało powiedzieć, że powstała kolekcja pełna i konsekwentna, całościowa wizja jesienno-zimowej mody. Łukasz Jemioł działa prężnie - pokazuje swoje kolekcje w Łodzi, Warszawie i podczas zagranicznych tygodni mody. Aspiruje on do bycia projektantem uniwersalnym, twórcą na miarę wielkich mistrzów prêt-à-porter – i z radością stwierdzamy, że znajduje się na najlepszej ku temu drodze.

tagi: pokaz mody | jesień-zima 2011/12 | Och-Teatr | Łukasz Jemioł |

podobne artykuły