PL / EN
POKAZ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA WIOSNA LATO 2013 – SYCYLIJSKIE WAKACJE

POKAZ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA WIOSNA LATO 2013 – SYCYLIJSKIE WAKACJE

Swoim mocno osadzonym w sycylijskiej estetyce pokazem duet Dolce&Gabbana zabrał nas na ciepłą i niezwykle stylową plażę. Królowały paski, kolorowe nadruki, suknie z rafii i worków a pokaz zamknęła Polka, Zuzanna Bijoch!

Włosi są mistrzami w czerpaniu ze swojej bogatej tradycji jak największej ilości inspiracji. Udowodnili to po raz kolejny projektanci Domenico Dolce i Stefano Gabbana. 23 września podczas Milan Fashion Week duet zaprezentował swoją najnowszą kolekcję pret-a`porter na sezon wiosna lato 2013. W ubiegłym roku na ciepłe dni zaproponowali nam warzywne sukienki, na sezon jesień zima inspirowane barokiem bogate projekty natomiast pierwszą kolekcję haute couture poświęcili w całości Sycylii. Tak też było i tym razem.

 

Wraz z zastępem niezawodnych nazwisk modelingu projektanci zabrali nas na sycylijską plażę na przełomie lat 50 i 60. Na wybiegu pojawiły się m.in. Cara Delevinge, Liu Wen, Kati Nescher, Constance Jablonski oraz Karmen Pedaru. Nie zabrakło także fantastycznej polskiej reprezentacji na czele z Zuzanną Bijoch, która w ogromnej sukni z rafii zamknęła pokaz a obok której pojawiły się także Kasia Struss, Monika Jac Jagaciak oraz Patrycja Gardygajło.

 

POKAZ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA WIOSNA LATO 2013 – SYCYLIJSKIE WAKACJE

 

Kolekcja to przede wszystkim wariacje na temat pasków (bardziej kolorowe niż tegoroczne u Marca Jacobsa), które na myśl przywodzą wzór piłek i parasoli plażowych, a także kolorowe nadruki nieco orientalne, przypominające witraże oraz symbole zaczerpnięte z rycerskiej tradycji. Na wybiegu zaprezentowano również sukienki przypominające worki, retro kroje i intrygujące plecione z rafii suknie. Pamiętając o tym, ze kobieta Dolce&Gabbana jest seksowna i zmysłowa projektanci powrócili do swoich klasyków i przedstawili krótkie gorsetowe sukienki, wyeksponowali wysoką talię i bieliznę. Całość uzupełniły dodatki w postaci masywnych kolczyków oraz kolorowych chust.

 

Nowatorska wizja sycylijskiej estetyki, a przy tym niezwykle spójny włoski klimat z operowym soundtrackiem w tle.

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Dolce&Gabbana | D&G | Domenico Dolce | Stefano Gabbana | Kasia Struss | Patrycja Gardygajło | Monika Jac Jagaciak | MILAN FASHION WEEK | ZUZANNA BIJOCH |

podobne artykuły