PL / EN
PIERWSZA DAMA NOWEJ ERY: BRIGITTE MACRON

PIERWSZA DAMA NOWEJ ERY: BRIGITTE MACRON

Żona Emmanuela Macron na nowo definiuje to, jak powinna wyglądać Pierwsza Dama!

STYL BRIGITTE MACRON

Jeśli z pierwszych miesięcy urzędowania Melanii Trump w Białym Domu można by wyciągnąć jakąś lekcję, to byłoby to stwierdzenie, że mamy do czynienia z nową erą mody wśród Pierwszych Dam, gdzie niskobudżetowe kreacje nie mają prawa bytu. Najświeższy dowód? Brigitte Macron – 64-letnia żona prezydenta Francji, Emannuela Macron, która jest zastrzykiem młodzieńczego stylu dla Pałacu Elizejskiego.

BRIGITTEBrigitte Macron podczas spotkania z Rihanną (fot. @thebrigittestyle/Instagram)

JAK NOSI SIĘ PIERWSZA DAMA FRANCJI?

Nauczycielka literatury francuskiej jest 24 lata starsza od męża, który niegdyś był i jej uczniem. Jest jedną z jego najbliższych doradców, zawsze pojawia się u jego boku, często trzymając go za rękę podczas publicznych uroczystości. Podczas gdy on sprawuje prezydenturę, ona zaprasza do Pałacu takie osobistości, jak Rihanna, Bono, czy Schwarzeneger, witając ich w wąskich jeansach i charakterystycznej, krótkiej kurtce.

POLECAMY: INSTA STORIES MA JUŻ ROK! KOGO OGLĄDAMY NAJCZĘŚCIEJ?

Wyglądało to tak: Macron zakochał się w Brigitte Trogneux, kiedy miał 17 lat. Zbliżyli się do siebie podczas pisania szkolnej sztuki teatralnej. Później został wysłany przez rodziców do Paryża, aby ukończyć tam studia – była to z ich strony próba zakończenia związku syna ze znacznie starszą kobietą. Emmanuel jednak namówił matkę trójki dzieci, aby opuściła ówczesnego męża i, 12 lat od rozpoczęcia romansu, oświadczył się jej w 2007 roku.

BRIGITTEBrigitte Macron w dżinsach i blazerze podczas jazdy na rowerze (fot. @thebrigittestyle/Instagram)

BRIGITTE MACRON: PIERWSZA DAMA FRANCJI

Styl Brigitte? Lubi wąskie, ostre kroje, buty na niskim obcasie i swobodną fryzurę w kolorze miodowego blondu, typową dla Paryżanek d’un certain âge. Znana jest też z mocnej opalenizny, krótkich sukienek do połowy uda i drogich torebek od największych światowych projektantów. Warto również dodać, że uwielbia jeździć na miejskim rowerze, i to właśnie za to uwielbiają ją tłumy.

ZOBACZ TEŻ: KTO NALEŻY DO KOGO? NAJWIĘKSZE KONGLOMERATY MODOWE NA ŚWIECIE

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: BRIGITTE MACRON | STYL | PIERWSZA DAMA |

podobne artykuły