PL / EN
PETER COPPING OPUSZCZA DOM MODY OSCAR DE LA RENTA

PETER COPPING OPUSZCZA DOM MODY OSCAR DE LA RENTA

Pojawił się kolejny wakat na stanowisku dyrektora kreatywnego.

Peter Copping, dotychczasowy dyrektor kreatywny marki Oscar de la Renta, ustępuje ze swojego stanowiska.

 

Bezpośredni następca Oscara de la Renty, którego sam mistrz wybrał przed swoją śmiercią w 2014 roku, postanowił rozstać się z amerykańskim domem mody. Peter Copping podał w oficjalnym oświadczeniu, że "prywatne okoliczności" zmuszają go do powrotu do Europy, ale ma nadzieję na powrót do Nowego Jorku w przyszłości. Przed objęciem tego stanowiska brytyjski projektant pięć lat prowadził dom mody Nina Ricci oraz współpracował z Marciem Jacobsem podczas jego urzędowania w Louis Vuitton. W amerykańskiej marce pozostawia po sobie hiszpański romantyzm oraz topowe kolekcje ślubne, chociaż jego debiut nie był zbyt śmiały.

 

"Zawsze pozostawaliśmy w branży tworzenia pięknej odzieży, a naszymi dwoma największymi atutami są studio projektowe i atelier. Nasz zespół będzie kontynuował prace nad kolejnymi kolekcjami z naciskiem na profesjonalizację i jakość wykonania, które są wartościami domu mody. Życzymy Peterowi powodzenia w jego przyszłych przedsięwzięciach" - oświadczył Alex Bolen, CEO firmy.

 

Roszady na czołowych stanowiskach w domach mody trwają w najlepsze. Czekamy na wybór nowego dyrektora kreatywnego w marce Oscar de la Renta - macie kogoś na myśli?

 

fot. Facebook.com/oscardelarenta

video

TOP 10 FILMÓW MODOWYCH

tagi: Peter Copping | Oscar de la Renta | biznes |

podobne artykuły