Logotyp serwisu lamode.info
ALEXANDER WANG - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015

ALEXANDER WANG - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015

Wariacje na temat ikonicznych modeli sportowego obuwia w ubraniach i dodatkach z wiosenno-letniej kolekcji 2015 Alexandra Wanga. Zobaczcie jego najnowsze propozycje!

To, że świat mody oszalał na punkcie sportowego obuwia, są w stanie dostrzec nie tylko bystrzy obserwatorzy. Nie dość, że na rynku mnoży się od kolaboracji znanych projektantów ze sportowymi markami, to jeszcze modne obuwie postanowiła przygarnąć na swój wybieg moda haute couture. Sneakersom bez trudu udało się zaistnieć w kolekcjach najbardziej prestiżowych marek, czego dowodem są m.in. jedne z ostatnich propozycji  Chanel czy Christiana Diora.

 

Widać, że powyższa historia doczekała się swojej kontynuacji po pokazie wiosenno-letniego sezonu Alexandra Wanga. W tym przypadku  nie spodziewajcie się finału z modelkami przechadzającymi się po wybiegu w sneakersach. Ku zaskoczeniu wszystkich, wybór amerykańskiego projektanta padł na garderobę – to właśnie ona została zainspirowana wyglądem popularnego sportowego obuwia.

 

Na wybiegu zobaczyliśmy szereg nawiązań do charakteru najbardziej ikonicznych projektów sportowych marek. Pojawiły się ubrania przypominające kultowe obuwie Adidas Stan Smith, jeszcze inne projekty były łudząco podobne do butów Nike Flyknits czy Nike Roshe Run. Jeśli istnieje jakakolwiek kolekcja, która oddała w pełni najbardziej kluczowe inspiracje Alexandra Wanga, to jest nią właśnie najnowszy wiosenno-letni sezon 2015 – ekstremalnie sportowy, obfitujący w nowoczesne materiały i co najciekawsze - prym wiodą w nim wysokie obcasy.

 

 

 

tagi: Alexander Wang | Alexander Wang wiosna lato 2015 | Tydzień Mody w Nowym Jorku | Mercedes-Benz New York Fashion Week | New York Fashion Week wiosna lato 2015 | New York Fashion Week |

podobne artykuły