PL / EN
MICHAEL BURKE NOWYM DYREKTOREM ZARZĄDZAJĄCYM LOUIS VUITTON

MICHAEL BURKE NOWYM DYREKTOREM ZARZĄDZAJĄCYM LOUIS VUITTON

Jeden z najbardziej zaufanych i cenionych przez Bernarda Arnault pracowników, Michael Burke zastąpi Jordi'ego Constansa na stanowisku dyrektora zarządzającego Louis Vuitton

We wtorek 18 grudnia, rzecznik prasowy Louis Vuitton, ogłosił iż dotychczasowy dyrektor zarządzający Jordi Constans ustępuje ze stanowiska z powodów zdrowotnych. Zastąpi go Michael Burke, obecnie - prezes marki biżuteryjnej Bulgari.


Burke obejmuje stery w momencie zancznego spowolnienia wzrostu w ramach sektora luksusowego; sama firma znajduje się obecnie teraz pod silną presją akcjonariuszy chętnych utryzmania dwu-cyforwego wzrostu Louis Vuitton


"Dowody na szeroko zakrojone spowolnienie popytu na dobra luksusowe w 2012, przedwczesne oznaki normalizacji w USA i słaby popytu ze strony lokalnych europejskich klientów niekoniecznie wróży dobrze firmom luksusowym najbliższym okresie. Ale trzeci kwartał LVMH zakończył z 6-procentowym wzrostem i zadowalającą wydajnością, co sprawia że sektor zarządzający nie traci zaufania " - powiedział Thomas Chauvet, europejski analityk dóbr luksusowych Citi Research - "Jednakże długoterminowe prognozy dla LVMH (korzystna demografia, rosnąca sieć sprzedaży detalicznej, koncentracja na jakości i innowacyjności) pozostają bez zmian, z naszego punktu widzenia" (cyt. za wwd.com). Na okres 2011-2014 Citi prognozuje 12-procentowy koncernu.

 

Burke był prezesem Louis Vuitton North America w latach 1993 - 1997 roku. Nadzorował między innymi budowę budynku  LVMH w Nowym Jorku przy 57. ulicy. Następnie wrócił do Paryża jako wiceprezes Dior i został mianowany dyrektorem w marcu 1998 roku. Niedługo potem awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego Christian Dior Couture. W 2003 r. został wybrany by stanąć na czele zarządu Fendi, gdzie udowodnił, że potrafi zarządzać marką o nieprzeciętnej tradycji, unowocześniając mechanizmy jej funkcjonowania.  Wraz z Lagerfeldem i Silvią Fendi przyczynił się do gruntownej zmiany wizerunku włoskiego domu mody. 


Do Bulgari dolączył w lutym 2012, kiedy to LVMH przejęło kontrolę nad włoskim. Na razie jego następca nie został jeszcze nominowany. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: LVMH | Michael Burke | Bernard Arnault | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły