PL / EN
MARY KATRANTZOU READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

MARY KATRANTZOU READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

Moda w krainie fantazji: poczuj magię kolekcji inspirowanej Disneyem!

Każdy, kto po modzie oczekuje od czasu do czasu odrobiny eskapizmu, pokaz Mary Katrantzou oglądałby z ogromną przyjemnością. Urodzona w Grecji, ale na stałe mieszkająca i pracująca w Londynie projektantka inspirację do stworzenia najnowszej kolekcji na sezon jesień zima 2017 zaczerpnęła z prekursorskiego filmu Disneya z lat 40., Fantazja.

ZOBACZ TEŻ: J.W. ANDERSON READY-TO-WEAR NA LONDON FASHION WEEK!

Aby zrównoważyć cukierkowe odcienie kolorów i bajkowy klimat, Katrantzou zdecydowała się na surowe kroje rodem z lat 40. i elementy zapożyczone od bohaterek czarnych filmów, pełne zaskakujących printów, tekstur i zdobień. W zaprezentowanej na londyńskim wybiegu kolekcji Greczynki, znanej z wyjątkowej zdolności do łączenia ze sobą różnych wzorów i kolorów, pojawiły się m.in. mozaika z łabędzi, kraciasty tiul ze zdobieniami w kształcie kwiatów z piór i barwionego pleksi i kolorowe futrzane kołnierze. Tysiące koralików i kryształków ozdobiły również lamówki i mankiety.

 

Wideo: Mary Katrantzou/Full show/London Fashion Week FW17

Unikatowość projektów Katrantzou i bardzo wysoki poziom ręcznie wykonanych elementów garderoby spowodowały, że całość nabrała wytworności i blasku haute couture. A mając na uwadze zbliżającą się wielkimi krokami galę rozdania Oscarów, mamy nadzieję zobaczyć chociaż jedną kreację projektu Mary na czerwonym dywanie.

video

CALVIN KLEIN WIOSNA LATO 2019

tagi: POKAZ MODY | LONDON FASHION WEEK | MARY KATRANTZOU | JESIEŃ ZIMA 2017 | LONDON FASHION WEEK |

podobne artykuły