PL / EN
MARNI READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

MARNI READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017

Francesco Risso debiutuje i stawia na ekscentryczność. Sukces czy rozczarowanie? Zobaczcie sami!

Od kiedy założycielka domu mody Marni, Consuelo Castiglioni, opuściła jego progi w październiku ubiegłego roku, debiutowi Francesco Risso towarzyszyło wiele nadziei i oczekiwań. Niestety, wydaje się, że fani nie byli gotowi na jej odejście.

MARNI

fot. East News

W pokazie na sezon jesień zima 2017, Risso próbował podkreślić to, co przez lata definiowało estetykę marki – ekscentryczność. Jednak w dużej mierze pozbawił ją folkowego uroku i niestandardowego wyrafinowania, które bez wysiłku aplikowała swoim projektom Castiglioni.  

Byty – zatytułował kolekcję Risso. Byty, czyli kwitnące kobiety, których myśli zamieniają się w algorytmy, a błędy tworzą rytm (…), tłumaczył za kulisami. Podobnie jak wyjaśnienia projektanta, wiele sylwetek było po prostu trudnych: od papierowych płaszczów-kokonów, przez satynowe sukienki bez ramiączek z detalem w postaci luźnych staników, po ciężkie tekstury i tkaniny.

MARNI

fot. East News

Nie ma wątpliwości, że Risso nie sprostał oczekiwaniom fanów tak ugruntowanej na rynku marki, jaką jest Marni. Był to jednak jego debiut, dlatego i my patrzymy na niego przychylnym okiem.

Oceńcie sami!


wideo: MARNI FALL WINTER 2017/FULL SHOW

POLECAMY: GIORGIO ARMANI READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017!

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: POKAZ MODY | MARNI | JESIEŃ ZIMA 2017 | MILAN FASHION WEEK |

podobne artykuły