PL / EN
MARKA VALENTINO ZOSTAŁA SPRZEDANA - KONIEC EPOKI WŁOSKIEGO DOMU MODY? NOWE SZCZEGÓŁY!

MARKA VALENTINO ZOSTAŁA SPRZEDANA - KONIEC EPOKI WŁOSKIEGO DOMU MODY? NOWE SZCZEGÓŁY!

Włoskie Valentino zmieniło właśnie właściciela. Sprawdźcie szczegóły!

To oficjalne - marka Valentino została sprzedana. Pięć lat po tym jak kupiła ją prywatna londyńska firma Permira, która ma również markę Hugo Boss. Tym razem Valentino zostało kupione przez jednego z inwestorów Permiry.

 

W ciągu ostatnich pięciu lat włoskie Valentino kwitło. Doskonałe pokazy podczas Paris Haute Couture i kolekcje pret-a-porter, wzrost sprzedaży (w samym 2011 przychody Valentino wzrosły o 20 % w stosunku do roku poprzedniego, dając marce 322, 4 miliona euro) i świetny wybór gwiazdorskich twarzy (na czerwonym dywanie w Valentino oglądaliśmy m.in. wokalistkę Florence Welch, fashionistkę Alexę Chung i aktorkę Keirę Knightley.

 

Ostatnio dom mody Valentino pracuje nad rynkiem azjatyckim, a jego nowi projektanci Maria Grazia Chiuri i Pier Paolo Piccioli prężnie działają w celu utrzymania prestiżu kultowej marki. Jak podaje WWD, Valentino zostało sprzedane za 476 miliona funtów brytyjskich.

 

Czy nadchodzą zmiany?

 

Nowe info: Valentino zostało kupione przez Mayhoola for Investments z Kataru. To prywatna firma inwestycyjna katarskiej rodziny królewskiej. W ręce Mayhoola przechodzi 100 % Valentino SpA i licencja M Missoni. Jak mówi rzecznik prasowy katarskiej spółki - Valentino od zawsze było marką oryginalną i o bardzo dużym prestiżu. Widzimy w niej olbrzymi potencjał i będziemy dalej realizować ideę marki. Wierzymy, że Valentino stanowi idealny fundament do stworzenia globalnej potęgi dóbr luksusowych.

 

Jesteśmy ciekawi dalszych działań Mayhoola i Valentino, a Wy?

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Valentino | rynek |

podobne artykuły