PL / EN
MARIO TESTINO I BRUCE WEBER OSKARŻENI O MOLESTOWANIE SEKSUALNE

MARIO TESTINO I BRUCE WEBER OSKARŻENI O MOLESTOWANIE SEKSUALNE

W raporcie amerykańskiego New York Times’a ujawniono liczne zarzuty przeciwko znanym fotografom mody.

 

TESTINO I WEBER Z ZARZUTAMI O MOLESTOWANIE

W sobotę rano, The New York Times podał do publicznej informacji, że liczni męscy modele i asystenci złożyli oskarżenia przeciwko znanym na całym świecie fotografom mody, Bruce'owi Weber'owi oraz Mario Testino, za nadużycia o podłożu seksualnym.

Zachowanie Weber’a w miejscu pracy było nadzorowane już wcześniej, od kiedy jeden z modeli pozwał go w grudniu ubiegłego roku, a Testino to kolejna gwiazda fotografii mody z najświeższymi zarzutami o przemoc na tle seksualnym.

Magazyn Times raportuje, że sprawa Webera została oparta o zeznania 15 modeli, którzy pracowali z nim przy licznych projektach dla największych marek modowych. Opisują oni tzw. Metodę Oddychania, której Weber miał używać w celu rozbierania modeli i wymuszania na nich zachowań seksualnych.

weberBruce Weber (fot. The New York Times)

ŚWIATOWEJ KLASY FOTOGRAF OSKARŻONY O PRZEMOC SEKSUALNĄ

Pamiętam go wkładającego mi palce do ust i chwytającego za miejsca intymne, opowiada w Times model Robyn Sinclair. Nigdy nie uprawialiśmy seksu, ale wydarzyło się wiele rzeczy. Byłem przez niego molestowany.

Podobnie, 13 asystentów i modeli, którzy pracowali z Testino, opisali dla Times’a swoje historie z lat 90.: byli obmacywani i zmuszani do patrzenia na masturbującego się fotografa. Rzekomo, Testino miał w zwyczaju zatrudnianie na swoich asystentów młodych, heteroseksualnych mężczyzn, wobec których zachowywał się później wysoce nieodpowiednio pod kątem seksualnym.

HIGOHugo Tillman (fot. The New York Times)

MARIO TESTINO OSKARŻONY PRZEZ MODELI I ASYSTENTÓW

Jednym z nich był Hugo Tillman, który pracował z Testino w 1996 roku i był ofiarą agresywnych i nieusprawiedliwionych nadużyć na tle fizycznym. Jednego wieczoru po kolacji, fotograf chwycił mnie na ulicy i próbował pocałować, opowiada Tillman. Kilka tygodni później, spotkałem go w swoim pokoju hotelwym – Testino domagał się, abym „skręcił mu jointa” i rzucił mnie na łóżko, po czym wspiął się na mnie i unieruchomił za ramiona.

TESTINOMario Testino (fot. The New York Times)

KOLEJNI FOTOGRAFOWIE WYKLUCZENI PRZEZ CONDE NAST

Nękanie na tle seksualnym było na porządku dziennym, mówi Roman Barrett, kolejny były asystent Testino. Barrett opowiada o sytuacjach, w których fotograf ocierał się o jego nogę w stanie erekcji i masturbował na jego oczach.

ZOBACZ TEŻ:  TERRY RICHARDSON Z ZAKAZEM FOTGRAFOWANIA DLA VOGUE'A

W efekcie zarzutów, które ujrzały światło dzienne w minioną sobotę, gigant wydawniczy Conde Nast wydał już oświadczenie o zaprzestaniu współpracy z oboma fotografami. W zeszłą środę na rynku ukazał się najnowszy numer amerykańskiego Vogue’a z Sereną Williams i jej córeczką na okładce, które sfotografował Testino.

SERENASerena Williams z córeczką w obiektywie Mario Testino (fot. materiały prasowe)

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Mario Testino | Bruce Weber | news |

podobne artykuły