PL / EN
ABC ZRÓWNOWAŻONEJ MODY: MANIFEST STELLI MCCARTNEY

ABC ZRÓWNOWAŻONEJ MODY: MANIFEST STELLI MCCARTNEY

Chwila reflekcji na przyszłością i wartościami.

Manifest Stelli McCartney jest refleksją nad dzisiejszą modą i towarzyszącymi jej wartościami, stworzoną we współpracy ze znanymi artystami - od talentów nowej generacji po przyjaciół projektantki, takich jak Olafur Eliasson, Jeff Koons czy Sam Taylor-Johnson. Każda z 26 liter alfabetu jest rozmową, chwilą kontemplacji nad przyszłością mody, nad tym, co teraz jest ważne i tym, co będzie ważne w przyszłości.

Łącząc modę, sztukę i zrównoważony rozwój, kolekcja McCartney A-Z Manifesto wiosna 2021 uosabia to, kim jesteśmy i kim mamy nadzieję być. Każda sylwetka podporządkowana jest literze alfabetu, która opisuje ważny dla projektantki temat np. odpowiedzialność (accountable), pożądanie (desire), brytyjskość (british) czy postępowość (progressive). Dzieła stworzone przez zaprzyjaźnionych artystów były uzupełnieniem stylizacji i odpowiedzią, wyrażeniem swojego zdania na poruszane przez McCartney zagadnienia.

Całą kolekcję znadziecie: TUTAJ

W IS FOR WOMANHOOD (KOBIECOŚĆ)

POLECAMY: PRZEWODNIK PO EKOLOGICZNYCH TKANINACH

O Looku W

Stella McCartney to marka założona i prowadzona przez kobiety. Kobiecość to kluczowa wartość i wizja, która towarzyszy od samego początku. Sukienka Ofelia jest uosobieniem kobiety Stelli; silna i pewna siebie, ale niewymuszona i ściśle związana z naturą.

O pracy Sam Taylor-Johnson , W girls (2020)

„Wychowuję cztery dziewczynki na silne kobiety - to właśnie ich stopy – tak, aby dawały z siebie wszystko, pokazywały się z najlepszej strony i zawsze stawiały czoła wyzwaniom, które mogą je napotkać”. - Sam Taylor-Johnson

D IS FOR DESIRE (POŻĄDANIE)

O Looku D

Pożądanie ma zasadnicze znaczenie dla zrównoważonego rozwoju i tworzenia ubrań, o których noszeniu kobiety fantazjują. Reczy, o które warto o dbać i traktować jako inwestycję, a nie jednorazową przyjemność. Uosobieniem tego jest sukienka Alessandra wykonana z nylonowej koronki Q-NOVA®, pochodzącej z recyklingu i koronkowych wykończeń użytych wcześniej w kolekcji wiosna lato 2018.

O pracy Erté, The Alphabet Series (1967)

“Literę D dla Desire wybrałam w oparciu o magiczne ilustracje Erté z lat 20. ukazujące kobietę jako zmysłową tancerkę i boginię zarazem. Bez względu na to, co jeszcze robimy, poczucie pożądania jest dla nas najwyższą wartością, która towarzyszy nam w procesie kreowania ubrań, w których kobiety będą spędzały najpiękniejsze chwile swojego życia”. – Stella

X IS FOR KISS (POCAŁUNEK)

POLECAMY: ZRÓWNOWAŻONE POLSKIE MARKI

O Looku X

Kobiecy i zadziorny, ta nausznica jest jak pocałunek. Biżuteria na sezon wiosna 2021 to seria pełna sprzeczności i dychotomii; to połączenie klasycznych inspiracji i współczesnych projektów, proste, ale wyrafinowane i złożone, subtelne i wyraziste.

O pracy Ed Ruscha , The Letter X  (2020)

„Jest coś z natury przerażającego w literze„ X ”. Jednak litera „X” jest częścią świata przyjemności i uczucia, szybkiego buziaka w usta, pocałunku czy wszystkiego, co za tym idzie”. - Ed Ruscha

 

Resztę kolekcji znajdziecie na oficjalnej stronie Stella McCartney. Zapraszamy do obejrzenia filmiku i zajrzenia do galerii, gdzie prezentujemy inne elementy A to Z Manifesto i prace artystów.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: wiosna lato 2021 | Stella McCartney | Zrównoważona moda |

podobne artykuły