PL / EN
ŁÓDŹ YOUNG FASHION: POZNAJCIE LAUREATÓW!

ŁÓDŹ YOUNG FASHION: POZNAJCIE LAUREATÓW!

Oto zwycięzcy największego konkursu dla projektantów w Polsce - przeczytajcie!

Konkurs Łódź Young Fashion 2017 wyłonił w tym roku dwóch młodych, niezwykle utalentowanych projektantów mody. Laureatką międzynarodowej nagrody Łódź Young Fashion Award została Chinka Chen Zhi, otrzymując tym samy statuetkę Manequine oraz 30 tys. euro. W ogólnopolskim konkursie Złota Nitka zwyciężyła Karolina Mikołajczyk, której jury wręczyło 30 tys. złotych.

ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2017: LAUREACI

Kolekcja Chen Zhi wyróżniła się kolorowymi formami i specjalnie tworzonymi tkaninami, które powstały w poszanowaniu środowiska oraz dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii. Wyboru laureata dokonało międzynarodowe jury, w którym zasiadły takie osobowości, jak japońska projektantka Junko Koshino, dyrektor Francuskiego Instytutu mody Sylvie Ebel,  polska top modelka Monika „Jac” Jagaciak, Dawid Tomaszewski, Tomasz Ossoliński, duet MMC – Ilona Majer i Rafał Michalak - czy Katarzyna Sokołowska.

ZŁOTA NITKA 2017: LAUREACI

Karolina Mikołajczyk swoją przygodę z modą rozpoczęła od pracy jako modelka dla Roberto Cavalli czy Dolce&Gabbana. Jej nietuzinkowe, pełne ekspresji projekty niejednokrotnie obserwowaliśmy już na gwiazdach polskiej sceny muzycznej: Monice Brodce, Natalii Nykiel oraz Natalii Kukulskiej. Jej kolekcja konkursowa miała w sobie liczne cechy modowego eksperymentu, zachowując przy tym swój jasny koncept i wewnętrzną spójność, co utwierdziło jury w przekonaniu, że młoda projektantka może pochwalić się wysokim poziomem artystycznej narracji.

ZOBACZ TEŻ: MŁODZI I ZDOLNI - POKAZ DYPLOMOWY MSKPU

ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2017 

Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki. Na co dzień pracuje z wieloma uznanymi projektantami, którzy debiuty mają już dawno za sobą. Po kolekcjach, które zobaczyłam w Łodzi widzę, że rośnie im silna konkurencja, skomentowała Monika Jagaciak, polska topmodelka, która na wydarzenie przyleciała specjalnie z Nowego Jorku.

Jesteśmy dumni, że dzięki wspólnemu wysiłkowi powołaliśmy do życia konkurs, który przyciągnął do Łodzi tak wiele międzynarodowych jak i polskich talentów. Każdy z finalistów zyskał możliwość zaprezentowania się przed wybitnym gronem jurorskim, które w kuluarach długo zachwycało się wysokim poziomem kolekcji. Jesteśmy przekonani, że Łódź Young Fashion Award wraz z całym wydarzeniem Łódź Young Fashion na stałe wpiszą się w światową mapę mody, a sam Festiwal stanie się źródłem największych talentów projektowych w kraju i za granicą – komentuje JM Rektor ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka Habisiak.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: ŁÓDŹ YOUNG FASHION | ZŁOTA NITKA | KAROLINA MIKOŁAJCZYK | CHEN ZHI | POLSCY PROJEKTANCI |

podobne artykuły