PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
LINDA TOL: HOLENDERSKA IKONA MODY ULICZNEJ

LINDA TOL: HOLENDERSKA IKONA MODY ULICZNEJ

Jej styl zna cały świat mody - zobaczcie!

Linda Tol. To nazwisko nie mogło umknąć Waszej uwadze, jeśli choć od czasu do czasu podglądacie, co dzieje się w modzie ulicznej. Na co dzień mieszka w Amsterdamie, jest modową influencerką, obserwatorką trendów i blogerką – prowadzi platformę LindaTol.com (I belive in pink), gdzie dzieli się z czytelnikami swoimi stylizacjami, urodowymi poradami, podróżniczymi inspiracjami i informacjami o nowych projektach z jej udziałem.

LINDA TOL: IKONA MODY ULICZNEJ

Punktem startowym w jej karierze był rok 2008, kiedy zaczęła pracę jako specjalista ds. PR’u w branży modowej. Szybko jednak zdołała wyrobić własną marką, której cechą charakterystyczną był chłopięcy look i androgyniczny styl. Public Relations zamieniała na stanowisko kupca i stylistki, co nie umknęło niczyjej uwadze. Coraz mocniej jej wyrazistym stylem i ciekawą osobowością zaczęły interesować się holenderskie media. Kiedy w 2011 roku postawiła pierwsze kroki na międzynarodowej scenie mody oraz zaczęła pojawiać się na największych pokazach i eventach, narodziła się holenderska ikona mody ulicznej – Linda Tol.

LINDA TOLLinda Tol (fot. Instagram)

LINDA TOL: BLOGERKA, STYLISTKA, INFLUENCERKA

Wkrótce największe, światowej klasy tytuły, takie jak Vogue, Harper’s Bazaar, Elle, Marie Claire, Glamour i Grazia zaczęły publikować zdjęcia i informacje poświęcone Lindzie na pierwszych stronach swoich rozkładówek. Nic dziwnego, że w 2013 roku postanowiła założyć swoją własną platformę Linda.Tol.com, gdzie na co dzień inspiruje szybką rosnącą liczbę fanów. Tego samego roku rozpoczęła współpracę z gazetą Metro oraz portalem glamour.nl. W 2014 Linda podpisała kontrakt z marką L’oreal Paris jako trendwatcherka, a jej zadaniem stało się zbieranie i prezentowanie najnowszych trendów beauty.

POLECAMY: NAJLEPSZE STYLIZACJE ULICZNE KAI GERBER

linda

Linda Tol (fot. Pinterest)

LINDA TOL: GWIAZDA STREET FASHION

Liczne wizyty we Włoszech spowodowały, ze ostatnio została także redaktorem współpracującym Glamour Italia i innych zagranicznych magazynów modowych. Jej domem z pewnością jest Amsterdam – ale na przestrzeni ostatnich lat udowodniła, że należy do międzynarodowego świata mody i szturmem podbija branżę. Oczywiście, wszystko to skrupulatnie dokumentuje na swojej stronie oraz profilach społecznościowych – viva @lindatol_!

Zobaczcie najlepsze stylizacje Lindy Tol w galerii poniżej.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: LINDA TOL | BLOGERKI | MODA ULICZNA | TRENDY |

podobne artykuły