PL / EN
45 RZECZY, DZIĘKI KTÓRYM PRZETRWACIE ZIMĘ

45 RZECZY, DZIĘKI KTÓRYM PRZETRWACIE ZIMĘ

Robimy zakupy przed zimą stulecia! 

 

Słyszeliście już, że nadchodzi zima stulecia? Niezależnie od tego, czy prognozy się spełnią, warto wyposażyć swoją garderobę w kilka rzeczy do zadań specjalnych!

CO WARTO MIEĆ W SZAFIE ZIMĄ

Myśląc o odzieży stawiającej czoła zimowej aurze, od razu mamy przed oczami okrycia wierzchnie. I słusznie: puchowe kurtki, wełniane płaszcze, kożuchy czy futra to sezonowy must-have, bez których nie ruszymy się z domu. Ale to nie wszystko, bo równie ważne będą akcesoria chroniące głowę (70 proc. ciepła tracimy przez głowę!), szyję oraz ręce, a więc wykonane z ciepłej dzianiny czapki, opaski szale, etole i rękawice. Należy także osłaniać odpowiednio stopy, ale nie muszą to być od razu śniegowce. Wystarczy, że zimowe obuwie będzie ze skóry i ocieplane oraz, co istotne, powyżej kostki.

Cudowne właściwości ocieplające będzie miał także sweter z kaszmiru, na płaszcz można jeszcze zarzucić ponczo, na nadgarstki wsunąć futrzane rękawki, a jeżeli już musicie założyć spódnicę czy sukienkę, pamiętajcie o wełnianych rajstopach.

Pamiętajcie, że przy wyborze zimowej garderoby, najważniejszym czynnikiem nie będzie grubość tkaniny, ale jej właściwość. Najcieplejsze będą 100-procentowe wełny: kaszmiry, mohery, alpaki, angory oraz z owiec i wielbłądów. Warto także pomyśleć o materiałach nieprzepuszczających wiatr i wodę.


WIĘCEJ: 33 KASZIMOWE SWETRY IDEALNE NA ZIMOWĄ AURĘ

TRENDY ZIMA 2017/18

Zimą najważniejsza jest funkcjonalność odzieży, ale z powodzeniem można ją połączyć z walorami estetycznymi. Sezon jesień zima 2017/18 okryciem wierzchnim stoi. Wciąż kochamy puchówki, wybieramy oversizowe wełniane płaszcze, z sentymentem wróciliśmy do kożuchów i nadal nosimy stylowe futra. Nieustannie w naszych szafach królują swetry, a w tym sezonie również te z golfami. Na tegoroczny chłodny okres przychylnym okiem warto spojrzeć także na ocieplane trzewiki i trapery oraz wszelki futrzane wykończenia (przy akcesoriach, torebkach i butach). Niesprzyjającą aurę mogę zrekompensować energetyczne kolory, kwiatowe czy etniczne wzory. Poza tym: ubieranie na cebulkę jest trendy!

ZOBACZ TEŻ: TRENDY JESIEŃ ZIMA 2017/18 - MODA DAMSKA

Zróbcie z nami zimową listę zakupów i nie martwcie się nadchodzącym siarczystym mrozem!

video

INSIDE CHANEL – GABRIELLE, A REBEL AT HEART

tagi: shopping | jesień zima 2017/18 | TRENDY |

podobne artykuły