PL / EN
LACOSTE –  KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

LACOSTE – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

Doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności marki Lacoste w wiosenno-letnim sezonie 2014. Zobaczcie, co tym razem wymyślił Felipe Oliveira Baptista

Historia znanej francuskiej marki odzieżowej Lacoste miała swoje początki na kortach tenisowych US Open w połowie lat 20. Felipe Oliveira Baptista również sięga do jej korzeni za sprawą wiosenno-letniego sezonu 2014, prezentując nam kolejną świetną kolekcję na nowojorskim Tygodniu Mody. Nawet jeśli portugalski projektant opiera się na kojarzonych z marką, tradycyjnych krojach, to z każdym sezonem wnosi do jej charakteru mnóstwo świeżości.

 

Choć niektóre elementy garderoby, jakie znalazły się w wiosenno-letnim sezonie Lacoste, bazowały na klasycznych sportowych krojach tenisowych sukienek i koszulek polo, trudno zarzucić tej kolekcji anachroniczność i tendencyjność. Nawet kolory, jakie znalazły się w najnowszych propozycjach marki, silnie romansują z estetyką retro, kiedy w palecie pojawiły się odcienie rdzawego, butelkowej zieleni i przygaszonego granatu. Ubrania zyskały powyższy charakter również dzięki detalom takim jak kontrastujące z kolorami tkanin lamówki. Tym, co natomiast oddaje nowoczesność wiosenno-letniego sezonu Lacoste, są przede wszystkim przezroczystości i nadruki.

 

Dzięki wykorzystaniu transparentnych materiałów, marynarki, spodnie, sukienki i pudełkowe płaszcze nabrały lekkości i zwiewności (absolutnym faworytem jest biały damski garnitur z panelami przezroczystej tkaniny). Pojawiają się one przede wszystkim w monochromatycznych zestawieniach – dominujących w całej wiosenno-letniej kolekcji. Wniosek jest jeden – Felipe Oliveira Baptista stworzył absolutnie doskonały sezon i bezsprzecznie wygrał tę tenisową rozgrywkę.

 

 

 

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Lacoste | Lacoste wiosna lato 2014 | Lacoste kolekcja wiosna lato 2014 | Felipe Oliveira Baptista | New York Fawshion Week wiosna lato 2014 | New York Fashion Week |

podobne artykuły