PL / EN
LACOSTE – KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

LACOSTE – KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Z kortów tenisowych przenosimy się na pola golfowe. Zobaczcie najnowsze jesienno-zimowe propozycje Felipe Oliveira Baptista dla marki Lacoste.

W wiosenno-letnim sezonie 2014, Felipe Oliveira Baptista powrócił do historii marki Lacoste, związanej z jej początkami na kortach US Open i zaprezentował na wybiegu sportową garderobę, bazującą przede wszystkim na krojach sukienek tenisowych i koszulek polo. Przy okazji swojej najnowszej jesienno-zimowej kolekcji 2014/2015, wybór inspiracji projektanta padł na inną dziedzinę sportową, również związaną z biografią założyciela słynnej marki – golfem (niewiele osób wie, że francuski tenisista René Lacoste był także amatorem tej gry).

 

Tym sposobem, z kortów tenisowych z ubiegłego sezonu, przenieśliśmy się na pola golfowe, by zobaczyć nową interpretację charakterystycznej dla golfistów garderoby. Naginając reguły ubioru, obowiązujące w sporcie, uprawianym niegdyś tylko przez wyższe sfery, projektant marki postawił na dość radykalne zmiany. Przede wszystkim wprowadził do kolekcji bluzy z kapturem i spodnie dresowe, a klasyczne nakrycia głowy, takie jak daszki i kaszkiety, zamienił na czapki typu beanies – niekoniecznie mile widziane u członków klubów golfowych.

 

Elementami garderoby, które idealnie wpisują się w etykietę ubioru każdego wzorowego gracza, są m.in. koszulki polo, długie materiałowe spodnie czy golfy. Nie zabrakło ich również w kolekcji Lacoste, co było bezpośrednim nawiązaniem do tematu jesienno-zimowego sezonu. Dominowały stonowane kolory, wśród których pojawiły się beże, szarości, granaty oraz niezmiennie królujące u Lacoste - zielenie i burgundy. Na swetrach i sukienkach znalazły się napisy takie jak „fair play” i „golf”, jak również nazwa samej marki. Ciekawym urozmaiceniem kolekcji była kratka oraz nawiązujący do klasycznych rombów wzór, jaki pojawił się na luźnym damskim swetrze.

 

Zdecydowaną zaletą kolekcji jest oczywiście jej kompleksowość. Znajdziemy w niej szereg okryć wierzchnich – parki, kurtki, przeskalowane płaszcze, krótkie sportowe sukienki, jak i bardziej formalne elementy ubioru, wśród których wymienić można marynarki czy spodnie w kant. Idealnym zwieńczeniem stylizacji były dodatki typowe dla klasycznego stroju golfowego, czyli rękawiczki i eleganckie półbuty.

 

 

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Lacoste | Lacoste jesień zima 2014/2015 | Lacoste pokaz | New York Fashion Week jesień zima 2014/2015 | New York Fashion Week |

podobne artykuły