PL / EN
KTZ – MĘSKA KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

KTZ – MĘSKA KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

Multikulturowa męska kolekcja duetu KTZ na wiosenno-letni sezon 2014. Zobaczcie oryginalne pomysły Marjana Pejoskiego i Koji Maruyamy.

KTZ, czyli Kokon to Zai jest wspólnym projektem Marjana Pejoskiego, jego kolegi z Central Saint MartinsKoji Maruyamy oraz DJa, Sasko Bezovskiego, odpowiadającego za promocję i zajmującego się sprawami finansowymi marki. Panowie zwarli szeregi i stworzyli projekt KTZ, z mnóstwem oryginalnych pomysłów, które bardzo szybko zdobyły szerokie grono swoich entuzjastów.

 

W sezonie wiosna lato 2014, Pejoski i Maruyama kontynuują swój romans z modą streetwearową, prezentując charakterną i niebanalną kolekcję męską. Ich interpretacja miejskiego stylu łączy w sobie elementy charakterystyczne dla różnych kultur. W kolekcji zobaczymy długie męskie tuniki, nawiązujące w kroju do marokańskiej djellaby, zestawione z wzorzystymi, obszernymi okryciami wierzchnimi. Na garderobie przypominającej dishdashę (tradycyjny arabski strój męski w kolorze białym) pojawiają się czarne prążki i naszywki, co w wydaniu KTZ budzi skojarzenia z przedłużoną koszulką bejsbolową. Stylizacje uzupełniają okalające brodę nakrycia głowy, w podobnym charakterze do arabskich oraz spiczaste kaptury w różnego rodzaju desenie.

 

W kolekcji dominują warstwowe zestawienia, które pojawiają się w jednym kolorze, lub deseniu. Czarne sylwetki nabierają rockowego charakteru dzięki mocnym, srebrnym detalom czy klasycznej kurtce motocyklowej Perfecto. Jednak największą uwagę przyciąga wzorzysta garderoba – zestawienia jej różnych elementów tworzą niezwykle plastyczną całość.

 

Taka ciekawa hybryda stylów różnych kultur udowadnia , że Pejoskiemu i Maruyamie nie brakuje doskonałych pomysłów na nowoczesną modę męską ( zresztą nie tylko, bo ich damskie kolekcje również skutecznie zwracają na siebie uwagę i zachwycają oryginalnością). „Jesteśmy dziećmi National Geographic. Kochamy wszystkie kultury. Pragniemy docenić i przygarnąć te pomysły, które są powoli zapominane przez nowoczesność” – powiedział Pejoski.

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: KTZ | Marjan Pejoski | Koji Maruyama | KTZ kolekcja | KTZ pokaz | KTZ wiosna lato 2014 | KTZ kolekcja męska | Kokon to Zai |

podobne artykuły