PL / EN
KSENIA SOBCHAK: METAMORFOZA ROSYJSKIEJ IT GIRL

KSENIA SOBCHAK: METAMORFOZA ROSYJSKIEJ IT GIRL

Od rosyjskiej gwiazdy reality show do międzynarodowej gwiazdy mody – poznajcie Ksenię Sobchak.

 

Nawet jeśli nie słyszeliście jeszcze o Ksenii Sobchak, na pewno gdzieś ją już widzieliście. Może wtedy, kiedy wyrazistą blondynkę ubraną od stóp do głów w ekscentryczne projekty Alessandro Michele’a uchwycił Phil Oh lub na selfie z Demną Gvasalią, które zrobiła w jego paryskim studio, czy siedzącą w pierwszych rzędach podczas pokazów śmietanki projektantów i domów mody. A być może spotkaliście ją na Instagramie, tylko umknęło Waszej uwadze, że śledzi ją ponad 2 miliony osób.

KSENIA SOBCHAK: ROSYJSKA IT GIRL

W Rosji trudno nie zauważyć bogatych córek oligarchów, które zmieniają się za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w gwiazdy mody ulicznej. Ale historia Sobchak jest nieco inna, a dziś popularność zawdzięcza między innymi swoją dziwacznej i nieco kontrowersyjnej przeszłości. 34. letnia córka byłego burmistrza Sankt Petersburga w XXI wiek weszła jako przesadnie (i sztucznie) opalona, słowiańska wersja Paris Hilton. Już wtedy była jedną z najbardziej znanych osób w kraju, ale prawdziwą sławę zyskała jako prowadząca reality show Dom 2 (The Real World).

POLECAMY: JEANETTE FRIIS MADSEN - DUNKA, KTÓREJ STYL WARTO OBSERWOWAĆ

KSENIA Stylizacje Ksenii Sobchak (fot. Instagram)

KSIENIA SOBCHAK: GWIAZDY MODY ULICZNEJ

Wówczas jej wygląd sprowadzał się do typowego w Rosji uwielbienia dla błysku, krótkich krojów i wysokich obcasów. Po zakończeniu emisji programu Sobchak przeszła coś w rodzaju osobistej transformacji, sięgając po coraz poważniejsze zlecenia i zajmując stanowisko w sprawach społeczno-politycznych. A do tego dopasowała bardziej wyrafinowaną estetykę swoich codziennych i wieczorowych stylizacji.

 STREET FASHION: KOGO WARTO OBSERWOWAĆ 

Kilka szybkich lat później Sobchak trafiła do świata mody, tym razem jako dziennikarka. Dlaczego nie? Jej przemianę doceniły Victoria Beckham oraz Mary-Kate i Ashley Olsen. Zerwała z tabloidami na rzecz siły, odwagi i dobrego smaku, robiąc sobie miejsce w przemyśle modowym. Jak dotąd na ogół potwierdza to, co sobie założyła – jej estetyka opiera się o projekty wysmakowanych designerów i rodzimego zaplecza projektantów, takich jak Vika Gazinskaya, czy Alexander Arutynov.

POLECAMY: PŁASZCZE NA SEZON JESIEŃ ZIMA 2017 - WYBORY POLSKICH BLOGEREK

Zobaczcie stylizacje Ksenii Sobchak w galerii poniżej!

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Ksenia Sobchak | it girl | influencerzy | moda uliczna |

podobne artykuły