PL / EN
KSIĄŻKA „DRESS CODE DLA KOBIET. ZASADY DOBREGO STYLU I WIZERUNKU”

KSIĄŻKA „DRESS CODE DLA KOBIET. ZASADY DOBREGO STYLU I WIZERUNKU”

LAMODE poleca: publikacja na temat dress code`u już w sprzedaży!

LAMODE poleca: długo wyczekiwana publikacja „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agaty Tanter już w sprzedaży!

 

W dzisiejszych czasach trudno przejść obojętnie obok tematów związanych z dress code’em, a potrzeba odpowiedniego doboru stroju pojawia się najczęściej przy szczególnych okazjach, takich jak impreza firmowa, ślub, premiera, po której odbędzie się eleganckie przyjęcie, czy też wytworna gala połączona z ceremonią wręczenia nagród. Porad dotyczących ubioru na takie okazje najczęściej szukamy w internecie, w odpowiedzi znajdując sprzeczne wskazówki.

 

Dress code to nie tylko dostosowanie stroju do okazji. To dostosowanie do własnej pozycji zawodowej i społecznej, wieku i urody. To też dostosowanie do pory dnia i pory roku, a dla niektórych kobiet nade wszystko dostosowanie do własnej osobowości, która musi się przejawiać w stylu absolutnie niepowtarzalnym – podkreślającym wyjątkowość tej jedynej i konkretnej osoby.

 

Książka „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” wydana pod pieczą Świata Książki powstała, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tematyką zasad ubioru i wizerunku. W publikacji znajdziemy m.in. szczegółową gradację strojów, zasady tworzenia garderoby czy podział typów urody, a także inspirujące cytaty, zdjęcia i ilustracje. Strona wizualna pozycji okazuje się być równie istotna, co merytoryczna. Na okładce książki (jak i w środku) oglądamy zdjęcia cenionej fotografki street fashion – Asi Typek (za projekt strony głównej odpowiedzialny był Krzysztof Rychter). Autorki do współpracy zaprosiły również artystki Annę Halarewicz i Katarzynę Walentynowicz, których wyjątkowe prace odnajdziemy na wielu stronach publikacji.

 

 

 

„DRESS CODE DLA KOBIET” POLECAJĄ

 

„Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” polecają autorytety z branży mody. Kasia Sokołowska, reżyser i choreograf pokazów mody, juror polskiej edycji TOP MODEL napisała: „Określa nas nasza świadomość. Współcześnie związana również z modą. Umiar czy nadmiar? Zawsze wybieram STYL. Jak autorki tej książki. Polecam”.

 

Lekturę przeczytała również Joanna Góra, redaktor naczelna polskiej edycji „Harper’s Bazaar”, która podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami: „Dress code dla kobiet” autorstwa Agaty Tanter i Ireny Kamińskiej-Radomskiej to książka, którą każda z nas powinna mieć na półce. Współczesna kobieta musi pełnić wiele funkcji i zadań, życie stawia ją w najróżniejszych sytuacjach, a to wymaga odpowiedniego wyglądu. Nie odmienimy życia, zmieniając garderobę, ale na pewno możemy wysłać w świat jasny komunikat, kim jesteśmy. Znajomość prawideł dress code’u, obowiązujących w rozmaitych okolicznościach, pozwoli nam udoskonalić i ugruntować nasz wizerunek, bez uszczerbku na indywidualnym stylu. Gorąco polecam!”.

 

Pozycję rekomenduje także Joanna Horodyńska, ekspertka w dziedzinie mody, dziennikarka, stylistka, jedna z najlepiej ubranych Polek: „Czy funkcjonowanie we współczesnym świecie wymaga przestrzegania zasad, czy też może się opierać na swego rodzaju żywiołowości? A co z tak zwanym dress code’em, w jakim zakresie powinien nas dotyczyć?  Każdy może stworzyć własne zasady ubierania się dostosowane do życia zawodowego i towarzyskiego. Tak książka w sposób łagodny, nowoczesny i stylowy daje wskazówki, jak to zrobić. Nie pomija wielkiej mody. Nasz świat, nasze zasady, ale utworzone na płaszczyźnie wiedzy i tradycji”.

 

 

Książka do kupienia w salonach Empik oraz na empik.com – polecamy!

 

Instagram: Instagram.com/dresscodedlakobiet


Facebook: Facebook.com/dress-code-dla-kobiet

 

 

O AUTORKACH

 

Agata Tanter i dr Irena Kamińska-Radomska (fot. Kate Jablonska; Marta Waglewska/LAMODE.INFO)

 

Dr Irena Kamińska-Radomska


Wykładowca i trener; założycielka firmy szkoleniowej The Protocol School of Poland. Wiedzę z zakresu międzynarodowego protokołu i etykiety biznesu oraz wystąpień publicznych zdobywała w The Protocol School of Washington pod okiem największych ekspertów, m.in. u szefa protokołu Białego Domu, uzyskując certyfikat i międzynarodową licencję. Przeszkoliła ponad dwadzieścia tysięcy osób z zakresu etykiety biznesu, dress code’u, protokołu dyplomatycznego oraz wystąpień publicznych. Autorka wielu publikacji, w tym również książek: Etykieta biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji, Kultura biznesu, normy i formy, Współczesna etykieta biznesu w codziennej praktyce w Polsce.

Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prowadzi zajęcia z komunikacji międzykulturowej oraz protokołu dla studentów z całego świata. 

Mentorka programu Projekt Lady emitowanego przez TVN.

 

 

Agata Tanter

 

Założycielka firmy szkoleniowej Complete Image Consulting (www.complete.net.pl), w ramach której stworzyła ofertę szkoleń z zakresu etykiety biznesu ze szczególnym uwzględnieniem dress code’u, etykiety przy stole i stylizacji osób. Partnerka agencji Cruso PR, konsultantka ds. budowania wizerunku marek i osób dla wielu firm z sektorów odzieżowego, FMCG i usługowego. Twórczyni portalu www.lamode.info poświęconego tematom związanym z modą i wizerunkiem. Wieloletnia konsultantka marek z sektora usługowego, kosmetycznego  i odzieżowego w zakresie marketingu i PR. 

video

VICTORIA BECKHAM JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Irena Kamińska-Radomska | książka | Agata Tanter |

podobne artykuły