PL / EN
LOUIS VUITTON OSKARŻONY O PROMOCJĘ PROSTYTUCJI - KONTROWERSYJNE WIDEO

LOUIS VUITTON OSKARŻONY O PROMOCJĘ PROSTYTUCJI - KONTROWERSYJNE WIDEO

Czy topmodelki w krótkim filmiku promującym jesienną kolekcję Louis Vuitton grają luksusowe prostytutki? Epatowanie seksem nie należało dotąd do zwyczajów francuskiego domu mody. Zobaczcie wideo, które wywołało niemało kontrowersji.

Nie od dziś wiadomo, że nagość i aluzje seksualne są w stanie „sprzedać” każdy produkt, choć dotąd nie podejrzewaliśmy, że po tak niewyszukany środek marketingowy może sięgnąć jeden z najsłynniejszych paryskich domów mody. Podczas przymiarek do ostatniego pokazu Louis Vuitton na sezon jesień zima 2013/2014 powstał jednakże filmik, który skłania nas do zrewidowania naszej dotychczasowej opinii.

 

 

Mowa oczywiście o wideo nakręconym przez współpracujący na stałe z brytyjskim magazynem LOVE duet Katie Grand i James Lima. Para ta nakłoniła parę topowych modelek do zagrania ról luksusowych prostytutek. Efekt? Smutne i wyzywające Cara Delevingne, Edie Campbell, Saskia de Brauw, Isabeli Fontana, Lily McMenamy, Georgia May Jagger oraz Magdalena Frąckowiak ukrywają się w ciemnych i posępnych paryskich zaułkach, wsiadają do podjeżdżających samochodów oraz rozbierają się z pięknych, choć skąpych kreacji na środku pustej ulicy.

 

Louis Vuitton oskarżony o promocję prostytucji - kontrowersyjne wideoźródło: youtube.com/ Louis Vuitton oskarżony o promocję prostytucji - kontrowersyjne wideo

 

Nikogo chyba nie dziwi fakt, że tego typu film natychmiast odbił się szerokim echem nie tylko w świecie mody. Nie trzeba było też długo czekać na ostrą reakcję ze strony prasy i środowisk walczących z nielegalnym stręczycielstwem. W opublikowanym na łamach francuskiego Libération liście otwartym możemy przeczytać m.in., że najnowszy filmik LOVE dla Louis Vuittonutożsamia markowy luksus z drugim najbardziej dochodowym przestępstwem na świecie obok przemytu narkotyków” oraz że „igranie z fantazją o porno szyku jest niezaprzeczalnie objawem nieuczciwości, ignorancji i zblazowania. W sytuacji życiowej przytłaczającej większości prostytutek nie doszukamy się niczego fantazyjnego, szczęśliwego czy godnego pozazdroszczenia” (cyt. za: huffingtonpost.com).

 

Louis Vuitton oskarżony o promocję prostytucji - kontrowersyjne wideoźródło: youtube.com/Louis Vuitton oskarżony o promocję prostytucji - kontrowersyjne wideo

 

Podpisany pod listem znany adwokat Dominique Attias poszedł jeszcze dalej stwierdzając, że film ten: „po raz kolejny przedstawia kobiece ciało jako obiekt, zaś prostytucję jako coś zabawnego i przyjemnego. Jest to bardzo szkodliwe, ponieważ od dawna staramy się zwalczyć pogląd, pod którym podpisują się także niestety niektóre młode Francuzki, że prostytucja stanowi banalny i łatwy sposób na uzyskanie pieniędzy na zakup odzieży” (cyt. za: fashionista.com).

 

 Louis Vuitton oskarżony o promocję prostytucji - kontrowersyjne wideo

źródło: youtube.com/Louis Vuitton oskarżony o promocję prostytucji - kontrowersyjne wideo

 


Obejrzyjcie kontrowersyjny filmik promujący najnowszą kolekcję Louis Vuitton i sami zdecydujcie, czy słusznie wywołał tyle szumu.

 

źródło: youtube.com

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Love | Katie Grand | James Lima | Louis Vuitton jesień zima 2013 | Cara Delevingne | Edie Campbell | Saskia de Brauw | Isabeli Fontana | Lily McMenamy | Georgia May Jagger | Magdalena Frąckowiak | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły