PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
KAIA GERBER

KAIA GERBER

ZAWÓD

modelka, aktorka

URODZINY

3.09.2001

NARODOWOŚĆ

USA

Spis treści

1. KAIA GERBER: DZIECIŃSTWO

2. KAIA GERBER: KARIERA

3. KAIA: GWIAZDA NEW YORK FASHION WEEK

4. KAIA GERBER I KARL LAGERFELD: KOLABORACJA

5. KAIA GERBER: STYLIZACJE

Kaia Jordan Gerber urodziła się 3 września 2001 roku w Los Angeles. To amerykańska modelka i aktorka, córka ikony wybiegów – Cindy Crawford. Zadebiutowała w 2010 roku, ale dopiero w 2017 roku zaczęła występować na pokazach mody.

KAIA GERBER: DZIECIŃSTWO

Kaia jest córką biznesmena Randy’ego Gerbera i modelki Cindy Crawford. Jej ojciec jest Żydem, natomiast matka posiada niemieckie, angielskie i francuskie korzenie. Brat, Presley Gerber także pracuje w zawodzie modela. Kaia mając 10 lat wystąpiła w pierwszej kampanii reklamowej dla młodzieżowej linii ubrań Young Versace, a w wieku 15 lat zagrała w filmie Sister Cities z 2016 roku.

KAIA GERBER: KARIERA

Kaia od 2015 roku zaczęła występowć w sesjach zdjęciowych dla takich magazynów, jak Vogue, Teen Vogue, Love, czy Interview. W 2017 roku modelka zadebiutowała na wybiegu dla Calvina Kleina, a następnie brała udział w pokazach Marca Jacobsa, Burberry, Alexandra Wanga, Prady, Chanel, Versace, Fendi i Moschino. Młoda gwiazda została nominowana do nagrody Modelki Roku w październiku 2017, którą otrzymała jednak Adwoa Aboah.

Kaia w magazynie Vogue pojawiła się w 2004 roku, mając zaledwie trzy lata. W wieku 10 lat, dziewczyna zanotowała na swoim koncie pierwszą kampanię dla Versace, a w 2016 roku została twarzą linii Marc Jacobs Beauty. Modelka wystąpiła także w filmie modowym projektu Miu Miu eyewear oraz na okładce 35. edycji magazynu Pop.


KAIA: GWIAZDA NEW YORK FASHION WEEK

Kaia Gerber stała się jeszcze bardziej rozpoznawalna dzięki pokazom mody, w których wzięła udział podczas New York Fashion Week. W 2017 roku, widzieliśmy ją na wybiegu Calvina Kleina (kolekcja SS18), Toma Forda, Marca Jacobsa Fenty Puma by Rihanna i Coach.

KAIA GERBER I KARL LAGERFELD: KOLABORACJA

Kaia Gerber poza tym, że jest modelką została zaproszona do stworzenia kapsułowej kolekcji przez samego Karla Lagerfelda. Kolaboracja przewidywała wypuszczenie na rynek linii ubrań ready-to-wear, butów, okularów i biżuterii, które stanowiły połączenie paryskiej estetyki projektanta i młodzieżowego stylu Kai, wpisującego się w klimat Zachodniego Wybrzeża.

KAIA GERBER: STYLIZACJE

Kaia inspiruje wiele młodych dziewczyn w zakresie mody. Jej stylizacje najczęściej składają się z dżinsowych szortów, botków w męskim stylu, dopasowanych spodni, mini sukienek, czy crop topów. Modelka preferuje miejski szyk wzbogacony o ultra kobiece fasony. Jej styl jest zupełnie inny od mamy, Cindy i obrazuje współczesne trendy - gust it girls nowej generacji.


podobne artykuły