PL / EN
KATE MIDDLETON

KATE MIDDLETON

TYTUŁ

Księżna Cambridge, hrabina Strathearn i baronowa Carrickfergus

URODZINY

9 stycznia 1982

NARODOWOŚĆ

Anglia

Katarzyna, księżna Cambridge (ang. Catherine, Duchess of Cambridge), urodzona jako Catherine Elizabeth Middleton (ur. 9 stycznia 1982 roku w Reading) – Angielka, od 29 kwietnia 2011 roku żona brytyjskiego księcia Williama. Po ślubie Kate otrzymała tytuł księżnej Cambridge. Pochodzi z hrabstwa Berkshire. Ukończyła Uniwersytet St. Andrews na kierunku historia sztuki.

KATE MIDDLETON: OKRES MŁODOŚCI

Księżna Kate urodziła się 9 stycznia 1982 roku w Reading w hrabstwie Berkshire. Posiada rodzeństwo: siostrę Philippe Middleton i brata Jamesa Middleton. Jej rodzice: matka Carole i ojciec Michael nie posiadają tytułów szlacheckich. Rodzice poznali się pracując w jednej branży związanej z lotnictwem. Matka Kate była stewardesą, a ojciec dyspozytorem lotów w British Airways. Kate ukończyła ekskluzywne szkoły z internatem, m.in. St. Andrew’s Prep School i Marlborough College. Jest absolwentką wydziału historii sztuki na University of St. Andrews w Fife – to tam poznała księcia Williama.

KATE MIDDLETON I KSIĄŻE WILLIAM

Kate Middleton poznała księcia Williama w 2011 roku na Uniwersytecie St. Andrews. W kwietniu 2007 roku media publikowały informację dotyczącą rozpadu związku Kate Middleton z księciem. Parę jednak wciąż widywano razem przy okazji ważnych uroczystości, takich jak: nadanie Orderu Podwiązki, polowania z księciem Karolem w Balmoral, czy meczów polo.

KATE MIDDLETON I KSIĄŻE WILLIAM: ZARĘCZYNY I ŚLUB


Do zaręczyn księżnej Middleton i księcia Williama doszło w październiku 2010 roku podczas wycieczki do Kenii. Oficjalne ogłoszenie nastąpiło 16 listopada 2010 roku. William podarował Kate pierścionek zaręczynowy, który w przeszłości należał do jego matki Diany. Para nie podpisała intercyzy, a ślub odbył się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim. 29 kwietnia 2011 o godzinie 12:20, Kate i książe William oficjalnie zostali małżeństwem. W uroczystości wzięło udział 1900 osób. Tuż po ceremonii, para pojawiła się na przyjęciu u królowej Elżbiety II oraz na balkonie pałacu Buckingham.

Elżbieta II przyznała Wilhelmowi z okazji jego ślubu tytuły księcia Cambridge, hrabiego Strathearn oraz barona Carrickfergus. Jego małżonka została odpowiednio księżną Cambridge, hrabiną Strathearn i baronową Carrickfergus.

KATE MIDDLETON: POTOMSTWO

3 grudnia 2012 roku ogłoszono oficjalnie wieść o tym, że książę i księżna Kate spodziewają się pierwszego dziecka. Chłopcu dano imię Jerzy Aleksander Ludwik. Drugie dziecko królewskiej pary przyszło na świat 8 września 2014 roku. Córka otrzymała imię Karolina Elżbieta Diana. 4 września 2017 roku Pałac Kensington potwierdził, że książę i księżna oczekują trzeciego dziecka.

KATE MIDDLETON: DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

W marcu 2011 roku, Wilhelm i Katarzyna ogłosili, że wszyscy, którzy pragną podarować parze prezent ślubny, mogą wesprzeć ich fundację. W styczniu 2012 roku księżna Kate objęła patronatem organizacje charytatywne: Room Art, Action of Addiction, National Portrait Gallery, The Scout Association i Natural History Museum. Kate wielokrotnie angażowała się w akcje na rzecz pomocy niedożywionym dzieciom w Afryce.

KATE MIDDLETON: MODA I STYL

Styl Kate Middleton obserwują obecnie eksperci mody, styliści i blogerzy. Jej wizerunek ewoluował. Początkowo Księżna stawiała na klasyczne formy, kojarzone z zachowawczym strojem. Z czasem, zaczęła miksować ciekawe wzornictwo z ponadczasowymi krojami. W jej garderobie królują szafirowe kreacje, eleganckie płaszcze i suknie w orientalne printy. Moda w wydaniu Kate jest połączeniem etykiety dyplomatycznej oraz najnowszych trendów. Księżna zyskała popularność także dzięki promowaniu zarówno brytyjskich marek z najwyższej półki, jak i kreacji od sieciówek typu Top Shop. Kate na swój ślub wybrała koronkową suknię od Alexandra McQueena.

POLECAMY: 20 NAJCIEKAWSZYCH STYLIZACJI KATE Z OSTATNIEGO OKRESU

podobne artykuły