PL / EN
JEAN PATOU POWRACA!

JEAN PATOU POWRACA!

Po długim czasie nieobecności, legendarna marka Jean Patou wraca do projektowania ubrań. Premiera już w następnym roku. Sprawdźcie szczegóły!

Tę dobrą wiadomość ogłosił jakiś czas temu Bruno Cottard – wiceprezes marki Jean Patou. Już wkrótce legendarny francuski dom mody powróci do projektowania kolekcji. „Mamy już plany i wiemy jaką modę chcemy tworzyć – rozmawialiśmy nawet z projektantami, którzy są bardzo podekscytowani. Bez względu na to, jakie mają za sobą doświadczenia, dla nich Jean Patou to bardzo dobra referencja”.


Choć Jean Patou pozostawał w cieniu Coco Chanel, z pewnością zrewolucjonizował charakter mody lat 20. Był pierwszym projektantem, który zatrudnił profesjonalne modelki ze Stanów Zjednoczonych - to właśnie ich wysportowane i szczupłe sylwetki odpowiadały wizerunkowi kobiety, jaki tworzył. Jako jeden z pierwszych kreatorów uczynił pokazy mody niezwykle atrakcyjnymi wydarzeniami towarzyskimi, wykorzystując ich rozmach jako doskonałą formę promocji własnego nazwiska. Nowością było również umieszczanie przez niego inicjałów na swoich projektach – tym sposobem przekonał klientki, że sygnowane jego nazwiskiem ubrania, to przede wszystkim wielkie wyróżnienie dla kobiet.

 

Jean Patou znany był przede wszystkim z projektowania mody sportowej. To właśnie on stworzył pierwsze spódnice tenisowe i kardigany. Jego słynne stroje plażowe – krótkie sukienki na ramiączkach z lekkimi płaszczykami, stanowiły nieodłączny element stroju wczasowego kobiet pod koniec lat 20.  Nie należy również zapominać o kosmetykach Jean Patou – pierwszych perfumach marki „Amour-Amour”, słynnym zapachu „Joy” z 1929 roku (uwielbianym przez aktorkę Audrey Hepburn) oraz pierwszym kremie do opalania „Huile de Chaldée”.

 

Dla marki Jean Patou tworzyli tacy projektanci jak Marc Bohan, Karl Lagerfeld, Jean Paul Gaultier i Christian Lacroix. Od czasu odejścia tego ostatniego, w 1987 roku, firma zakończyła swoją działalność na rynku mody i skupiła się tylko i wyłącznie na perfumach. Na szczęście, już wkrótce Jean Patou powróci do projektowania kolekcji ubrań. W następnym roku, francuski dom mody zaprezentuje swoją kolekcję na Paris Couture Week.

 

Z niecierpliwością czekamy na nazwisko nowego dyrektora kreatywnego domu mody Jean Patou

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: Jean Patou | Jean Patou kolekcja | Paris Couture Week |

podobne artykuły