PL / EN
JAN CHODOROWICZ: POLSKI TALENT Z SHENKER COLLEGE W IZRAELU

JAN CHODOROWICZ: POLSKI TALENT Z SHENKER COLLEGE W IZRAELU

O jego projektach pisał już włoski Vogue, a on sam rozpoczyna własnie studia na prestiżowej Central Saint Martins w Londynie. Przeczytajcie!

JAN CHODOROWICZ: ODKRYCIE

To kolejna odsłona cyklu Odkrycie, prezentującego wschodzące marki i obiecujące osobowości, które w przyszłości mogą kształtować międzynarodowy rynek mody. Dziś przedstawiamy Wam Jana Chodorowicza – absolwenta prestiżowej Shenker College of Engineering and Design w Izrealu, gdzie właśnie zrealizował swoją kolekcję dyplomową Nedudium, a już wkrótce rozpocznie studia magisterskie na jednej z najlepszych szkół mody na świecie, Central Saint Martins w Londynie. Jego projekty to więcej niż estetyka; to opowieść o polsko-żydowskich relacjach, spotkaniu Wschodu z Zachodem i tradycyjnym krawiectwie, którym nadaje nowe formy.

O kolekcji Janka Chodorowicza pisały już Vogue Italia, izraelskie gazety i portale internetowe oraz polska edycja magazynu i-D. Młody projektant urodził się w Polsce, ale dorastał w wielu miejscach na terenie Afryki i Bliskiego Wschodu, podążając za ojcem – dyplomatą. W swoich projektach podejmuje wyzwanie, jakim jest tradycyjne krawiectwo i implementuje w nie swoje osobiste doświadczenia. Całość utrzymuje w minimalistycznej stylistyce, zwraca uwagę na detal i szuka referencji do sztuki współczesnej.

Projekt z kolekcji dyplomowej Jana Chodorowicza, Nedudium (fot. materiały prasowe)

Studia na Shenker College zaowocowały u Chodorowicza w dodatkowe doświadczenia – staż u Ani Kuczyńskiej w Warszawie i u Marca Jacobsa w Nowym Jorku. Ale chce uczyć się dalej – dziś u boku Grace Wales Bonner, brytyjskiej projektantki, której atelier mieści się w Londynie.

POLECAMY: MARKA JOLIE SU. ROMANS WARSZAWY Z LIZBONĄ

Jako finalista międzynarodowego konkursu Łódź Young Fashion Award, Janek wkrótce zawita do Polski – pokaz i ogłoszenie zwycięzców już 21 października!

Zobaczcie projekty dyplomowe (i nie tylko) Jana Chodorowicza w galerii poniżej.

 

video

STELLA MCCARTNEY JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: JAN CHODOROWICZ | MŁODZI PROJEKTANCI | MODA | ODKRYCIE |

podobne artykuły