PL / EN
HARVEY WEINSTEIN ZAPOWIADA REAKTYWACJĘ MARKI CHARLES JAMES

HARVEY WEINSTEIN ZAPOWIADA REAKTYWACJĘ MARKI CHARLES JAMES

Hollywoodzki producent Harvey Weinstein zapowiada reaktywację marki Charles James! Sprawdźcie, kto ma stanąć na czele przywróconego domu mody.

W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna edycja MET Ball, której w tym roku towarzyszy wystawa Charles James: Beyond Fashion, poświęcona amerykańskiemu projektantowi Charlesowi Jamesowi. Uważany jest za ojca haute couture, a przez Cristobala Balenciage określany „najlepszym i wyjątkowym krawcem”. Tworzył głównie w latach 40. I 50. XX wieku. Niestety, po jego śmierci w 1978 roku marka przestała funkcjonować, a pamięć o projektancie wróciła przy okazji wystawy w nowojorskim Metropolitan Museum Of Art.

 

Być może właśnie to ona wpłynęła na amerykańskiego przedsiębiorcę i producenta filmowego Harvey’a Weinsteina, który zapowiedział, że reaktywuje markę Charles James. Zdradził, że podpisał już licencję, która zapewni intensywny rozwój uśpionej marki oraz możliwość jej zakupu. W oficjalnym oświadczeniu przedsiębiorca stwierdził, że „Charles James był jednym z najbardziej niesamowitych krawców w historii mody i to sprawia, że zasługuje na umieszczenie marki w tych samych szeregach, które zajmują Chanel, Dior i Oscar de la Renta”.

 

Konsultantem kreatywnym reaktywującego się brandu będzie żona producenta – Georgina Chapman, która jest współzałożycielką i projektantką marki Marchesa. Doradzać będzie jej brat Edward Chapman, który w oficjalnych strukturach Marchesy, zajmuje stanowisko dyrektora generalnego.

 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Charles James | Charles James: Beyond Fahion | Georgina Chapman | Harvey Weinstein | Marchesa | Met gala | Met ball |

podobne artykuły