Logotyp serwisu lamode.info
H&M PUBLIKUJE RAPORT DOTYCZĄCY PROEKOLOGICZNYCH I PROSPOŁECZNYCH DZIAŁAŃ MARKI

H&M PUBLIKUJE RAPORT DOTYCZĄCY PROEKOLOGICZNYCH I PROSPOŁECZNYCH DZIAŁAŃ MARKI

Poznaj rezultaty programu H&M Conscious, dbającego o ekologiczny proces produkcji i prospołeczne zasady fair trade.

H&M Hennes&Mauritz AB opublikował raport podsumowujący rezultaty proekologicznych i prospołecznych działań marki w 2010 roku. Marka wyznaczyła sobie siedem ambitnych projektów, w które zaangażowała się przez minione dwanaście miesięcy. Wszystkie działania zebrano pod jedną nazwą, H&M Conscious, z angielskiego „Świadomy H&M”.

 

H&M to globalna marka. Za naszym rozmiarem idzie też wpływ i odpowiedzialność. Chcemy, aby nasi klienci mieli świadomość, że ubrania, które oferujemy, zostały wyprodukowane, przetransportowane i sprzedane zgodnie ze szeregiem obowiązujących norm. Aby to osiągnąć, praktykujemy przejrzystą politykę firmy i opublikowany właśnie raport jest ważnym narzędziem, pokazującym nasz rozwój i wyzwania, których podjęliśmy się w minionym roku – mówił dyrektor generalny H&M, Karl-Johan Persson.

 

Raport wykazuje, iż marka ogłosiła, że będzie dążyć do sprowadzania wyłącznie ekologicznie produkowanej bawełny. Do 2020 roku obejmie ona wszystkie linie produkowane przez H&M. W ramach zbliżania się do tego celu, marka użyła łącznie 15,000 ton ekologicznie wyprodukowanej bawełny. W stosunku do roku 2009 H&M odnotowało 77% wzrost zużycia produktu tej jakości, co jest nie lada wynikiem na przestrzeni zaledwie dwunastu miesięcy. Co więcej, marka odegrała znaczącą rolę w projekcie Sustainable Apparel Coalition, który ma na celu opracowanie uniwersalnego wskaźnika, ukazującego wpływ środowiska naturalnego i zasad fair trade na produkcję odzieży i obuwia. H&M wprowadziło także całkowity zakaz piaskowania (czyli wygładzania) swoich produktów i zaoszczędziło ponad 50 milionów litrów wody przy produkcji denimu. Ponadto, na przestrzeni lat 2007-2010, zredukowano zużycie energii w sklepach H&M o 8% na metr kwadratowy. Do 2020 roku zużycie ma spaść o 20% w stosunku do zużycia w 2007 roku.

 

H&M jest także zaangażowane w kampanie prospołeczne, uświadamiające pracowników fabryk oraz rolników nie tylko o zasadach ekologicznej produkcji i uprawy, ale także o ich prawach jako pracowników marki H&M.

 

Ogromnie cieszy mnie fakt, że nasz program inicjatyw proekologicznych i prospołecznych tak świetnie funkcjonuje. Teraz, aby utrzymać się w czołówce marek wprowadzających takie zmiany, musimy zwielokrotnić nasze wysiłki tak, aby cały proces produkcyjny był podporządkowany zasadom fair trade i funkcjonował w zgodzie ze środowiskiem naturalnym – podsumowuje Helena Helmersson, szefowa CSR (Corporate Social Responsability – z ang. „społeczna odpowiedzialność biznesu”) w H&M.

tagi: eko | rynek | marka | H&M |

podobne artykuły