PL / EN
FILM „DIANA VREELAND: THE EYE HAS TO TRAVEL”

FILM „DIANA VREELAND: THE EYE HAS TO TRAVEL”

Wiele osób, nie tylko z polskiej branży mody i mediów, powinno obejrzeć ten film. Przynajmniej ci, którzy wciąż za legendę Vogue’a uważają Annę Wintour.

To jej poprzedniczka wypromowała Twiggy, Monolo Blahnikowi poleciła projektowanie butów, przyjaźniła się z Coco Chanel a w sprawie wyglądu doradzała Jacqueline Kennedy. Chciała dawać ludziom nie to, czego chcą, ale to, czego jeszcze nie wiedzieli, że pragną. Wyprzedzała swoje czasy a modę uczyniła zjawiskiem masowym. Poprzedniczka Anny Wintour, Diana Vreeland swoją legendę tworzyła przez 50 lat, kierując działem mody Harper’s Bazaar a następnie amerykańską edycją Vogue’a. Uznawana jest za jedną z najważniejszych postaci mody XX wieku.

 

Dopiero 22. lata po jej śmierci powstał film dokumentalny „Diana Vreeland: The Eye Has to Travel”. Stworzony przez żonę jej wnuka, ten przezabawny obraz pokazuje dokonania, życie oraz twórczość redaktorki słynącej z niesłychanego poczucia humoru. Wnikliwie wkracza w każdą sferę jej życia, co sprawia, że widz lubi ją jeszcze bardziej. Chronologicznie przedstawia jej historię – od dzieciństwa aż po upadek kariery.

 

Dokument, który zadebiutował w 2012 roku a w Polsce dopiero podczas drugiej edycji zakończonego niedawno Warsaw Fashion Film Festival, został uhonorowany wieloma zasłużonymi nagrodami. I zgodnie z zasadą wyznawaną przez Vreeland, że oczy muszą podróżować jest taką właśnie niezwykłą podróżą, której ona jest przewodnikiem. To zapis archiwalnych rozmów redaktorki oraz jej bliskich przyjaciół, które pokazują, że nigdy nie straciła dystansu do siebie i świata. Że miała wizję mody, jakiej jeszcze nikt przed nią i po niej nie miał.

 

Oglądaliście już? Jeśli nie, to redakcja LAMODE.INFO gorąco poleca!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Diana Vreeland | Diana Vreeland: The Eye Has To Travel | Vogue | Harper's Bazaar |

podobne artykuły