PL / EN
FENDI - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015

FENDI - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2015

Inspiracje rzymską architekturą w najnowszej wiosenno-letniej kolekcji Fendi. Zobaczcie efekty!

Znajdujący się w Rzymie Palazzo della Civiltà Italiana jest stałą siedzibą włoskiego domu mody Fendi. To właśnie jego monumentalna architektura posłużyła za tło jesienno-zimowej kampanii 2014/2015. O tej niezwykle reprezentatywnej budowli nie zapomniano również podczas mediolańskiego pokazu wiosenno-letniej kolekcji, kiedy jej makieta stała się podstawą scenografii premierowej odsłony najnowszych pomysłów marki.

 

Powołując się na taką inspirację, trudno nie potraktować nowego sezonu z architektoniczną dokładnością. Przemyślane konstrukcje, zróżnicowane faktury materiałów i plastyczne formy stały się podstawą wiosenno-letnich propozycji Silvii Venturini Fendi i Karla Lagerfelda. Kluczowy dla nowych pomysłów Fendi okazał się ruch – na wybiegu pojawiły się sukienki i spódnice z przypominającej pióra postrzępionej organdyny, a na kurtkach znalazły się przyciągające uwagę detale z pionowo pociętych pasów ze skóry. Bez względu na rodzaj wykorzystanego materiału, wszystko prezentowało się lekko i zwiewnie.

 

Delikatne plisy z transparentnych tkanin pojawiły się obok zamszu i skóry. Swój debiut na wybiegu miał również denim – do tej pory nieobecny w pokazach kolekcji włoskiej marki. Jednym z motywów przewodnich został wzór kwiatu orchidei, który prezentował się na projektach zarówno w formie kolorowych nadruków, jak i haftów czy skórzanych aplikacji.

 

To już kolejny sezon Fendi, który udowadnia, że romantyczna kobiecość i subtelność potrafią wejść w ciekawy dialog z nowoczesnością i surowością uwielbianej przez włoską markę geometrii.

 

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Fendi | Fendi wiosna lato 2015 | Milan Fashion Week wiosna lato 2015 | MILAN FASHION WEEK |

podobne artykuły