PL / EN
FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 – POKAZ KOLEKCJI OLGI MIELOSZYK WIOSNA LATO 2013

FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 – POKAZ KOLEKCJI OLGI MIELOSZYK WIOSNA LATO 2013

W strefie OFF Out of Schedule nieczęsto pojawia się tak niezwykle dojrzała i dopracowana kolekcja, dlatego tym bardziej warto się jej bliżej przyjrzeć. Zobaczcie kolekcję Olgi Mieloszyk na wiosnę lato 2013, która pasję do projektowania łączy z tą do ilustrowania.

Biały, czarny i beż - głównie na tych trzech kolorach opiera się najnowsza kolekcja Olgi Mieloszyk, która zaprezentowana została podczas tygodnia mody w strefie OFF Out of Schedule. Była to jedna z najbardziej spójnych, estetycznych i dopracowanych, jakie mogliśmy oglądać w tym roku na łódzkich wybiegach.

 

Minimalistyczne, ale nie nudne projekty, choć wprowadziły widzów w nieco ponurą i smutną, daleko odbiegającą od lata estetykę zaskakiwały wyborem rozwiązań. Świetnym na to przykładem jest chociażby to, że z pozoru zwyczajne białe spodnie lub koszule ozdobione zostały prostą kreską, która sprawiając wrażenie rysunkowego deszczu spływała częściowo po projektach, co stanowiło ich świetne wykończenie. Dostrzec można w tym przemycone zainteresowania projektantki, która jest także ilustratorką.

 

Reklama:

słoń torbalski

 

Na wybiegu mogliśmy zobaczyć przede wszystkim pudełkowe fasony, oversize’owe projekty, dalekie od ciała wykorzystane zarówno w propozycjach dla mężczyzn jak i kobiet. W kolekcji przewijała się wciąż skóra, która pojawiła się nie tylko w m.in. płaszczach, ale także posłużyła za materiał, z którego stworzono uprzęże, nakrycia twarzy składające się z pasków, ale niezakrywające jej prawie w ogóle. Te odważne dodatki nadały kolekcji mocniejszego charakteru i były dobrym uzupełnieniem stonowanych sylwetek. Warto też wspomnieć o sukience mającej ciekawą budowę - przypominającą nieco strukturę pancerza.

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Fashion Week Poland 2012 | Fashion Week Poland | FashionPhilosophy Poland 2012 | trendy wiosna lato 2013 | OFF Out of Schedule | Olga Mieloszyk |

podobne artykuły