PL / EN
FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 – POKAZ KOLEKCJI HYAKINTH WIOSNA LATO 2013

FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2012 – POKAZ KOLEKCJI HYAKINTH WIOSNA LATO 2013

Na kolejny sezon Jacek Kłosiński proponuje mężczyznom inspirowaną ikonami sportu i PRL-em kolekcję, którą przedstawił szerszej publiczności podczas FashionPhilosophy Fashion Week w Łodzi.

Marka Hyakinth, za którą stoi projektant Jacek Kłosiński przedstawiła nam jedną z najspójniejszych kolekcji podczas tegorocznej 7 edycji polskiego tygodnia mody. Momentami przypominało to nieco męską Pradę jednak z kolejnymi sylwetkami widz przekonywał się, że wizja projektanta jest oryginalna i zmierza zupełnie innym torem. Wspólnym mianownikiem wszystkich projektów był kult sportowców. Ikony wszelakich dyscyplin, ich rywalizacja i witalność przejawiały się chociażby w takich elementach jak kolorowy, które symbolizowały poszczególne uczucia. Czerwień to zwycięstwo reszta natomiast jasna i wyciszona to wspomnienia m.in klimatu dawnej Warszawy i słynnej moskiewskiej Olimpiady z 1980 roku.

 

pokaz hyakinth wiosna lato 2013

fot. Bartek Szmigulski/LAMODE.INFO

 

Hyakinth nie tworzy ani nudnych ani grzecznych rzeczy, czego dowodem jest właśnie kolekcja na wiosnę lato 2013. Przemawia przez nią nowoczesność idąca w parze ze wspomnieniami, która podkręcona została wymownymi tatuażami np. symbolem PRL-u, Pałacem Kultury i Nauki.

 

Reklama:

słoń torbalski

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Fashion Week Poland 2012 | Fashion Week Poland | FashionPhilosophy Poland 2012 | trendy wiosna lato 2013 | Hyakinth | Jacek Kłosiński |

podobne artykuły