Logotyp serwisu lamode.info
ELEGANCJA PO WŁOSKU – POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI GUCCI NA JESIEŃ I ZIMĘ 2011/12

ELEGANCJA PO WŁOSKU – POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI GUCCI NA JESIEŃ I ZIMĘ 2011/12

Męska kolekcja Gucci na sezon jesień-zima 2011/12 to esencja luksusowej, włoskiej mody – koniecznie zobacz zdjęcia z pokazu w Mediolanie!

Włoski dom mody Gucci obchodzi w tym roku 90. rocznicę powstania – z tej okazji dyrektor kreatywna Frida Giannini postanowiła oddać hołd stylowi vintage. Widać to po klasycznych, jak zwykle świetnie skrojonych marynarkach na dwa guziki, dwurzędowych płaszczach, lekko rozszerzanych nogawkach spodni.

 

Dominuje neutralna kolorystyka – przeważają popularne w latach 70. beże i brązy, ale także jasne szarości, lekko akcentowane fioletem, jasnym różem oraz błękitem. Linię wieczorową opanowała czerń, również z delikatnym zaznaczeniem koloru.

 

Giannini, odwołując się do tradycji włoskiego domu mody, zastosowała bardzo dużo zamszu, futer oraz skóry (zwłaszcza krokodylej) – tak na okryciach wierzchnich, jak i butach oraz torbach. Tego typu dodatki, płaszcze oraz kurtki to wyznacznik wyrafinowanego luksusu, takiego, który mimo iż nie pokazuje metki czy logotypu wyraźnie wskazuje na to, kto jest autorem tego projektu.

 

Trzeba przyznać, Giannini od kilku sezonów z powodzeniem wydobywa w swoich kolekcjach esencję marki Gucci – czyli ekskluzywne, najwyższej jakości ubrania i dodatki wykonywane z najlepszych materiałów. Nie można jej przy tym zarzucić monotonii – w każdym sezonie proponuje nam coś nowego, zręcznie odwołując się do kultowych dziś znaków firmowych włoskiego domu mody.

tagi: pokaz | jesień-zima 2011/12 | Gucci |

podobne artykuły