PL / EN
EKSPERT RADZI: PARTNER BIZNESOWY NA RYNKU MODY

EKSPERT RADZI: PARTNER BIZNESOWY NA RYNKU MODY

Na co marki luksusowe zwracają uwagą wchodząc na rynek polski szukając biznesowego wsparcia i jakie kryteria musi spełnić potencjalny partner? Sprawdźcie!

Na co marki luksusowe zwracają uwagą wchodząc na rynek polski szukając biznesowego wsparcia i jakie kryteria musi spełnić potencjalny partner? Na te pytania odpowiada Agata Krysiak z A&P Brands.

 

Polski rynek marek luksusowych wciąż znajduje się w fazie rozwojowej, jednakże poziom życia Polaków ciągle wzrasta.Coraz więcej osób wchodzi w tzw. świat luksusu i chcąc dorównać zachodnim sąsiadom, kupują rzeczy cenionych marek. Zarabiają coraz więcej, przez co stają się bardziej świadomi swoich zakupów.Polepsza się styl życia Polaków, co interesuje zagraniczne marki chcące pozyskać nowych klientów, jak również ułatwić robienie zakupów stałym klientom z Polski.Obecna sytuacja ekonomiczna i zwiększająca się świadomość Polaków na temat marek luksusowych sprawia, że marki takie jak Pierre Balmain czy Melissa Odabash chętnie nawiązują z nami współpracę.

 

Głównym aspektem, na który zwracają uwagę marki luksusowe przy nawiązaniu współpracy z polskim agentem na rynku modowym, jest pozycjonowanie marki. Zapoznanie się z portfolio firmy umożliwia ocenę potencjalnej promocji. Luksusowe marki chcą aby ich projekty były prezentowane w towarzystwie marek ze zbliżonego przedziału cenowego. Wiąże się to nie tylko z promocją, ale również z utrzymaniem odpowiedniej pozycji i zachowaniem renomy w  świecie mody. Ponadto, dużą wagę odgrywa sam rodzaj produktu znajdujący się w ofercie showroomu. Na przykład, marki bieliźniane i sleepwear’owe preferują firmę, która ma doświadczenie w pracy z danym produktem i posiada odpowiednią bazę klientów. Oprócz tego, partner musi posiadać wiedzę na temat marketingu w swoim kraju oraz na świecie. Powinien spełniać wymogi zgodne z przyjętymi standardami firmy. Musi doskonale znać wizję firmy, aby promować markę w odpowiedni sposób oraz dbać o jej rozwój i dobre imię. Ponadto, partner powinien wykazywać chęć stałego pogłębiania swojej wiedzy na temat historii marki, inspiracji oraz trendów nadchodzących kolekcji.

 

Kolejnymi istotnymi aspektami podczas doboru partnera na polskim rynku dóbr luksusowych są: kompetentny zarząd, sprawna struktura organizacji firmy oraz jej kondycja finansowa i potencjał wzrostu. Odpowiednio przygotowany biznes plan i profesjonalne podejście zarządu to połowa sukcesu. Nie bez znaczenia pozostaje odpowiednia relacja między partnerami i zaufanie, które umożliwiają sprawną i efektywną współpracę na lata.

 

Partner biznesowy powinien być wizytówką firmy, łącznikiem pomiędzy marką a klientami. Znajomość języków a przede wszystkim płynne posługiwanie się językiem angielskim jest kluczowym wymogiem jakie powinny posiadać osoby reprezentujące potencjalnego partnera biznesowego. Dobre relacje z ludźmi, porozumiewanie się z różnymi osobowościami, cierpliwość oraz profesjonalizm to kolejne pożądane cechy. Taka osoba musi na bieżąco relacjonować producentowi postępy sprzedaży, oraz informować o zapotrzebowaniu rynku. Firmy oferujące dobra luksusowe, wymagają znajomości świata mody, jak również specjalistycznej wiedzy na temat finansów oraz sytuacji ekonomicznej w kraju i zagranicą.

 

W Polsce w dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej osób, które mogą sprostać powyższym oczekiwaniom. Posiadamy wiele uczelni, oferujących coraz więcej kierunków dotyczących zarządzania marką, promocji, biznesu i mody. Wszystko wskazuje na to, że Polska jest godnym partnerem biznesowym dla luksusowych marek i w niedalekiej przyszłości nasza pozycja na rynku dóbr luksusowych wzrośnie.

video

BALENCIAGA WIOSNA LATO 2019

tagi: rynek mody | polski rynek mody | rynek dóbr luksusowych | partner biznesowy | partner biznesowy moda | partner biznesowy w modzie | marki luksusowe | A&P Brands |

podobne artykuły