PL / EN
DOLCE & GABBANA – POKAZ KOLEKCJI MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2019/20

DOLCE & GABBANA – POKAZ KOLEKCJI MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2019/20

Sen o elegancji  ubranej w czerń, złoto i aksamit. 

Na wybiegu w Mediolanie Dolce & Gabbana w sezonie jesień zima 2019/20, zaprezentowano ponad sto sylwetek. Modele maszerowali przy dźwiękach muzyki Irvinga Berlina z 1929 roku. W kolejne etapy pokazu swoją opowieścią wprowadzał narrator. Jak zapowiedział to „kolekcja o wyśnionej elegancji”, którą symbolizowały m.in. czerń – ikoniczny kolor włoskiej marki, równoznaczny z dramatyzmem, miłością, tradycją, sensualnością i ponadczasowością. Poznajcie szczegóły pokazu linii męskiej na jesień zimę 2019/20!

DOLCE & GABBANA – INSPIRACJE NA POKAZIE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Pokaz po raz kolejny stanowił ukłon w stronę mody od lat 20. do 50. Osią wybiegu stała się elegancja, a modele maszerowali po czerwonym dywanie, niczym w operze w eleganckich garniturach, wykonanych ze szlachetnych tkanin, takich jak żakard, aksamit czy jedwab. Błyszczące złoto nawiązywało do architektury, sztuki i kultury Włoch, przenosząc widzów oczami wyobraźni do Bazyliki św. Marka w Wenecji i San Witale w Rawennie. Kolorem królującym nad innymi, któremu przypisano rangę kluczowego i wyjściowego w kolekcji, była czerń. Na drugim miejscu znalazł się krem, noszony także w total looku.

Dolce & Gabbana: złoty garnitur na pokazie kolekcji męskiej jesień zima 2019/20 (fot. East News)

DOLCE & GABBANA – KOLEKCJA MĘSKA JESIEŃ ZIMA 2019/20

Na pokazie pojawiły się męskie, doskonale skrojone garnitury wykonane z aksamitu. Tkanina występowała zarówno w gładkiej formie, jak i ze zdobieniami. Symbolizowała arystokrację zamieszkałą w przeszłości w Sycylii, szyk i wyrafinowanie. Następnie przewidziano miejsce na skórzane, dwurzędowe kurtki, które wyrażały wolność, wygodę i były dedykowane osobom ceniącym spacery i sport m.in. jazdę konną. Wśród trendów o swobodniejszym charakterze przewijały się bordowe bluzy z naszytym dużym numerem „27”, swetry w serek posypane grochami oraz minimalistyczne golfy. Nie zabrakło także błyszczących kamieni, dekorujących kołnierze miodowych i niebieskich marynarek. Mężczyźni maszerowali także w fantazyjnych, różowych koszulach z wykwintną kokardą, zestawionych z fioletowymi elementami garderoby. Ubrania ozdobiono tłoczonymi gwiazdkami o odświętnym charakterze, pionowymi paskami i cekinami na wzór Michaela Jacksona. Wśród nowości prym wiodły kremowe i czarne garnitury, który wyszły spod rąk krawców, tworzących pod hasłem „fitted” (dopasowanie).

POLECAMY: DOCE & GABBANA - POKAZ WIOSNA LATO 2019

W galerii prezentujemy więcej zdjęć z pokazu Dolce & Gabbana na jesień zimę 2019/20.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Dolce & Gabbana | jesień zima 2019/2020 | pokaz mody | TRENDY |

podobne artykuły