Logotyp serwisu lamode.info
DOBRE WYNIKI INDITEXU - KRYZYSU NIE WIDAĆ

DOBRE WYNIKI INDITEXU - KRYZYSU NIE WIDAĆ

Hiszpański koncern Inditex opublikował wyniki finansowe za trzy kwartały roku 2011 - rynkowy lider ma powody do zadowolenia.

Hiszpański koncern Inditex – właściciel takich marek jak Zara, Bershka czy Stradivarius - opublikował wyniki finansowe za pierwsze dziewięć miesięcy roku 2011 i znów zaskoczył pozytywnymi danymi ze swoich salonów. Sprzedaż we wszystkich sieciach firmy wyniosła w badanym okresie 9,709 mln euro, co w porównaniu do tożsamego okresu z roku ubiegłego daje aż 10% wzrost.  Przełożyło się to jednocześnie na 10% wzrost zysku netto, który kształtuje się obecnie na poziomie 1,302 mln euro.

 

Na taki wynik wpływ miała przede wszystkim ekspansja firmy do krajów azjatyckich, w których stale zwiększano liczbę punktów sprzedaży, a także wprowadzano kolejne marki. W samych Chinach w badanym okresie otwartych zostało aż 79 sklepów pod różnymi brandami Inditexu.

 

Początek czwartego kwartału zapowiada jeszcze bardziej obiecujące wyniki – świąteczne zakupy i sezonowe wyprzedaże to bowiem w branży okres wzmożonego ruchu.

tagi: Inditex | rynek | marka |

podobne artykuły