PL / EN
DKNY I SCHIAPARELLI Z NOWYMI DYREKTORAMI KREATYWNYMI

DKNY I SCHIAPARELLI Z NOWYMI DYREKTORAMI KREATYWNYMI

DKNY oraz Schiaparelli zyskały nowych dyrektorów kreatywnych. Dowiedzcie się, kto od teraz będzie projektował dla tych domów mody! 

Kolejne roszady w światowych domach mody! Marka Schiaparelli ogłosiła właśnie, że jej nowym dyrektorem kreatywnym odpowiedzialnym zarówno za kolekcje ready to wear, jak i haute couture, został Bertrand Guyon. Francuski projektant, do tej pory związany m.in. z Pierre Cardin, Givenchy i Valentino, obejmuje stanowisko po Marco Zaninim, który opuścił Schiaparelli w listopadzie ubiegłego roku. 49-letni absolwent prestiżowej L'École de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne zaprezentuje swoją debiutancką kolekcję dla Schiaparelli w lipcu przyszłego roku podczas paryskiego tygodnia mody haute couture.

 

Z kolei jeszcze we wrześniu tego roku, podczas New York Fashion Week marka DKNY pokaże propozycje także zaprojektowane przez nowych dyrektorów kreatywnych. Za projekty nowojorskiego brandu od teraz odpowiedzialni będą Dao-Yi Chow oraz Maxwell Osborne, założyciele i projektanci marki Public School. W swoim oficjalnym oświadczeniu nowo mianowani główni projektanci DKNY podkreślają, że dla nich, jako rodowitych nowojorczyków, Donna Karan New York zawsze była częścią tamtejszego rynku. „Jest to jedna z tych marek, która bez wątpienia ukształtowała amerykańską modę. DKNY ma w sobie również wszystko to, co wyróżnia Nowy Jork na tle innych miast – niesamowitą energię, pozytywny zamęt, świeżość myśli oraz możliwość przełamywania wielu barier. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem dołączenia do tej firmy, a także tym, że możemy przyczynić się do tworzenia nowego rozdziału w historii jednej z najbardziej inspirujących marek w Stanach Zjednoczonych."

 

video

DOLCE & GABBANA WIOSNA LATO 2019

tagi: Schiaparelli | DKNY | Bertrand Guyon | Dao-Yi Chow | Maxwell Osborne |

podobne artykuły