PL / EN
POKAZ KOLEKCJI DIOR HOMME JESIEŃ ZIMA 2012/13 – NOWY MUNDUR PARYŻANINA

POKAZ KOLEKCJI DIOR HOMME JESIEŃ ZIMA 2012/13 – NOWY MUNDUR PARYŻANINA

Jesienno-zimowa kolekcja  Dior Homme jest inspirowana żołnierskimi mundurami – projektant Kris van Assche stworzył jego paryską wersję deluxe

Kris Van Assche, projektant męskiej linii Dior,  nazwał jesienno-zimową kolekcję Dior Homme „swoim własnym żołnierzem”. W rezultacie kolekcja ta jest szeroką wariacją na temat munduru – inspirowaną  głównie minimalistycznymi i mundurami żołnierzy stacjonujących w Afryce podczas epoki kolonialnej.

 

Van Assche oparł kolekcje na czterech kolorach – jasnym, piaskowym beżu, oliwkowej zieleni, czerni i bieli. Temat, który sobie opatrzył, pozwolił mu na bardzo rozwinięte interpretacje – widoczne są inspirację ubiorem sportowym, zabawa klasycznym modelem trenczu, wojskowe kurtki. Jak podkreślał po pokazie sam projektant,  dotąd zajmował się on przede wszystkim garniturem i wydawało mu się niewłaściwe zestawianie tego z ubiorem sportowym. Wydaje się jednak, iż Van Assche powoli wkracza na nowy poziom projektowania.

 

Dzięki tej zmianie ubrania Dior Homme nagle nabierają realności, odsłaniają rzeczywsite wykorzystanie w codziennym użytkowaniu.  Zupełnie jakby Van Assche nagle zmęczył się strukuralną, ascetyczną awangardą i postanowił powrócić na ziemię. Z pewnością sama marka na tym nie ucierpi – być może jednak wizja domu mody Dior straci trochę ze swego „wizjonerstwa”. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: moda męska jesień zima 2012/13 | trendy jesień zima 2012/13 | Dior Homme | Kris van Assche | |

podobne artykuły