Logotyp serwisu lamode.info
DANIEL LEE NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM BOTTEGI VENETY

DANIEL LEE NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM BOTTEGI VENETY

Stanowisko po Tomasie Maierze obejmie 32-letni Brytyjczyk, który do tej pory związanym był z marką Celine.

Spis treści

1. BOTTEGA VENETA: DANIEL LEE NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM

2. DANIEL LEE ZASTĄPI TOMASA MAIERA: BOTTEGA VENETA

BOTTEGA VENETA: DANIEL LEE NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM

Włoski dom mody Bottega Veneta ogłosił, że nowym dyrektorem kreatywnym marki został brytyjski projektant, Daniel Lee. Wcześniej pełniący stanowisko dyrektora ready-to-wear w Celine, Lee przejmie obowiązki 1 lipca br. Tym samym zastąpi Tomasa Maiera, który po 17 latach opuścił markę na początku ubiegłego tygodnia.

POWIĄZANE: TOMAS MAIER OPUSZCZA BOTTEGĘ VENETĘ

32-letni Daniel Lee jest absolwentem prestiżowej Central Saint Martins w Londynie (2011) i zanim znalazł się w szeregach Celine (2012), pracował w takich markach, jak Maison Margiela, Balenciaga i Donna Karan. Jestem jednocześnie zaszczycony, jak i podekscytowanym tym, że będę mógł kontynuować dziedzictwo, które Bottega Veneta wytworzyła na przestrzeni ostatnich pięciu dekad, powiedział w oświadczeniu. Biorąc pod uwagę charakterystyczne kody znaczeniowe tej marki, najwyższej jakości rzemieślnictwo i wyrafinowanie, jestem gotowy rozwinąć to, co wypracowane przez lata i uzupełnić to o nową, współczesną perspektywę.

BOTGA 

DANIEL LEE ZASTĄPI TOMASA MAIERA: BOTTEGA VENETA

Francois-Henri Pinault, CEO konglomeratu Kering, do którego należy Bottega Veneta, powitał nowego dyrektora kreatywnego marki słowami: Niepowtarzalność jego wizji, inspirowanej niezwykle kreatywnym, osobistym podejściem do projektowania przekonała mnie, że to właśnie Daniel Lee jest gotowy aby otworzyć nowy rozdział w historii włoskiego domu mody. Jego pracę charakteryzuje wysoki rygor, mistrzostwo ekspertyzy, prawdziwa pasja do materiałów i energia, na którą z niecierpliwością czekam w jego pierwszych kolekcjach.

ZOBACZ TEŻ: BALENCIAGA ROŚNIE NAJSZYBCIEJ, NAWET SZYBCIEJ NIŻ GUCCI [RYNEK]

 

tagi: Daniel Lee | Bottega Veneta | news |

podobne artykuły