PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
COACH INC. NOWYM WŁAŚCICIELEM MARKI STUART WEITZMAN

COACH INC. NOWYM WŁAŚCICIELEM MARKI STUART WEITZMAN

Marka Stuart Weitzman ma nowego właściciela! Brand, znany z produkcji obuwia i akcesoriów, przeszedł właśnie w ręce firmy Coach Inc.

Amerykańska marka Coach, która od pewnego czasu borykała się z problemami finansowymi, próbowała ratować to zatrudnieniem nowego dyrektora kreatywnego Stuarta Veversa czy dobrze przygotowanymi kampaniami reklamowymi. Nowy rok postanowiła nowy rok zacząć od poważnych decyzji i być może to właśnie zakup marki Stuart Weitzman, pozwoli uporać się jej z dotychczasową dość niepewną pozycją na rynku. Specjalizujący się w produkcji obuwia i akcesoriów brand, którego historia sięga lat 50. XX wieku, został kupiony przez Coach Inc. za 574 miliony dolarów.

 

Jego obecny dyrektor zarządzający, główny projektant i syn założyciela Seymoura Weitzmana - Stuart, bardzo pozytywnie wypowiada się o nowym kroku w dziejach rodzinnego biznesu, którym do tej pory zarządzała firma Sycamore Partners. Mówi, że „w marce Coach udało nam się znaleźć doskonałego partnera strategicznego, który nie tylko szanuje wypracowaną do tej pory kulturę naszej marki. Oferuje nam także globalny zasięg, środki i możliwości, które pozwolą nam efektywnie rozwijać nasz potencjał.”

 

To, czy dzięki nowej inwestycji Coach Inc. będzie prosperować lepiej niż do tej pory, przekonamy się dopiero za kilka miesięcy. Właściciele marki są dobrej myśli, będąc tym samym niezwykle usatysfakcjonowani podjętą przez siebie inicjatywą. CEO marki Victor Luis podkreśla, że niezwykle istotne było przede wszystkim płynne przejęcie struktur Stuart Weitzman, przy równoczesnym zachowaniu pełnej ciągłości kierownictwa. Coach zamierza skoncentrować się oczywiście na dalszej transformacji swojego wizerunku, a dorobek projektów Weitzmana może okazaćsię w tej kwestii niezwykle pomocny. 


video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Stuart Weitzman | Coach | Coach Inc. |

podobne artykuły