PL / EN
CHANEL - POKAZ KOLEKCJI HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2014/2015

CHANEL - POKAZ KOLEKCJI HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Co mają ze sobą wspólnego moda i architektura? Odpowiedź znajdziecie w jesienno-zimowej kolekcji 2014/2015 marki Chanel. Zobaczcie!

W zeszłym sezonie haute couture, po paryskim wybiegu przeszły się modelki w sneakersach. Na ten niekonwencjonalny i dość progresywny wybór w modzie wysokiego krawiectwa zdecydowali się projektanci marek Chanel i Christian Dior. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze efekty na ulicach, po których modne panie dumnie przechadzały się w eleganckich garsonkach i sportowym obuwiu. Już wtedy nurtowało nas pytanie, na jaki tym razem pomysł wpadnie Karl Lagerfeld.

 

Odpowiedź przyszła wraz z jesienno-zimową kolekcją haute couture 2014/2015, która miała swoją premierową odsłonę na wybiegu ostatniego Paris Haute Couture Week. Tym, co przede wszystkim wyróżniało najnowszy sezon marki Chanel okazała się architektoniczna dokładność zaprezentowanych na wybiegu projektów.  Precyzja i doskonałość krojów idealnie korespondowały z charakterystyczną estetyką marki.

 

Na wybiegu nie zabrakło wariacji na temat klasycznego kostiumu Chanel, pojawił się również szeroki wybór garderoby z materiałów bouclé. Wśród detali królowały biżuteryjne aplikacje, cekiny oraz koronkowe wykończenia z drobnych koralików. Proste formy silnie kontrastowały z bogactwem barokowych ozdób. Paleta kolorów koncentrowała się głównie na bieli, czerni, szarości i brązach, a ożywiały ją akcenty niebieskiego, oranżu  i czerwieni. Szykownego charakteru całości dodawały odcienie złota i srebra.

 

Finał pokazu zgodnie z dawną tradycją zamknęła kreacja ślubna, jaką zaprezentowała na sobie będąca w zaawansowanej ciąży modelka  Ashleigh Good. Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że prezentacja kolekcji Chanel zawsze przybiera formę świetnie wyreżyserowanego spektaklu. Pokaz najnowszej kolekcji haute couture tym razem także sprostał naszym oczekiwaniom. 

 

 

 

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: haute couture | jesień zima 2014/2015 | Chanel haute couture | Paris Couture Week | Karl Lagerfeld | Chanel |

podobne artykuły