PL / EN
CHANEL Métiers d’art 2021/22 – zapowiedź pokazu

CHANEL Métiers d’art 2021/22 – zapowiedź pokazu

Animowany hołd składany mistrzom rzemiosła.

 

Animowane filmy i ilustracje zapowiadające kolekcję CHANEL Métiers d’art 2021/22

Przed pokazem kolekcji Métiers d’art 2021/22, który będzie miał miejsce w le19M, CHANEL zwróciło się do REMEMBERS Studio z prośbą o stworzenie animowanych filmów i ilustracji. W ten sposób powstały artystyczne kreacje, w których osiem modelek bliskich Domowi (Fran Summers, Pan Haowen, Mariam de Vinzelle, Rianne Van Rompaey, Loli Bahia, Mica Argañaraz, Lola Nicon i Akon Changkou) jest przedstawionych w wyimaginowanych światach inspirowanych ośmioma pracowniami Métiers d'art: Lesage, Lemarié, Massaro, Maison Michel, Goossens, Desrues, Atelier Montex i Lognon.

Animacja Remembers

Zlokalizowane między gminą Aubervilliers a 19. dzielnicą Paryża, le19M, miejsce poświęcone tworzeniu i przekazywaniu rękodzieła modowego, stało się tłem dla filmów i ilustracji, które mają żywy rytm graficzny i są inspirowane zarówno mangą, jak i awangardową animacją. Hołd dla twórczego dialogu CHANEL z Métiers d’art, odzwierciedlają wirtuozerię wielkich rzemieślników. Łączą w sobie symbole Domu, historyczną modę savoir-faire i wyjątkową architekturę le19M, miejsca, w którym powstają marzenia.

Ilustracje Remembers


Kolekcja CHANEL Métiers d’art collection

Od 2002 roku kolekcja CHANEL Métiers d’art jest corocznym spotkaniem, które składa hołd wirtuozowskim dłoniom świata mody. Linia prezentowana we wtorek 7 grudnia 2021 będzie taka bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ Virginie Viard, dyrektor artystyczna kolekcji Fashion, wybrała na miejsce pokazu le19M, świetlisty nowy budynek i bijące serce Métiers d'art.

Atelier Métiers d'Art skupia kilkuset hafciarzy, pierzarzy, jubilerów, złotników, koronkarzy, szewców, kapeluszników, modystów, rękawiczników, garbarzy, rymarzy, a także ekspertów od jedwabiu i kaszmiru z Francji, Włoch, Hiszpanii i Szkocji. Poprzez twórczy dialog, moda savoir-faire jest stale utrwalana i wymyślana przez mistrzów rzemiosła oraz przyczynia się do uczynienia każdego dzieła wyjątkowym.

Ilustracje Remembers 

Ta owocny dialog między Domem CHANEL a Métiers d'art został zainicjowany przez samą Gabrielle Chanel, która stale korzystała z umiejętności najlepszych paryskich rzemieślników, w tym szewca Massaro, kwiaciarza Lemarié i złotnika Goossensa, którzy dołączyli do Métiers d'art. Precyzyjna i innowacyjna kreatorka zachęcała zarówno do eksperymentów, jak i dążenia do perfekcji.

Dom CHANEL od tego czasu prowadzi aktywną współpracę partnerską, a od lat 80. XX wieku umacnia je jeszcze bardziej w czasie, gdy niektóre z tych pracowni artystycznych były zagrożone zniknięciem z powodu braku inwestycji i następców. Już w 1985 roku CHANEL rozpoczęło proces pozyskiwania tych unikalnych zawodów, aby zapewnić ich trwałość, umożliwić kreatywne eksperymenty, wspierać ich rozwój i kształcić nowych rzemieślników.

Ilustracje Remembers 

Dziś Métiers d´art zrzesza około czterdziestu pracowni i fabryk, reprezentujących ponad sześć tysięcy sześćset pracowników wszystkich pokoleń i środowisk, którzy pracują z CHANEL i innymi wielkimi nazwiskami w modzie we Francji i na całym świecie.

Zachowanie tego dziedzictwa idzie w parze z potrzebą skupienia się na przyszłości, inspirowania kolejnych powołań i eksperymentowania z nowymi technikami. Aby tak się stało, konieczne stało się wcielenie tego dziedzictwa w rzeczywistym miejscu. Tak powstało le19M.

Ilustracje Remembers 

W tym roku jedenaście Maisons d'art zostało zebranych w tym nowym miejscu poświęconym Métiers d'art i zaprojektowanym przez CHANEL. Hafciarze Lesage - wraz z Lesage Intérieurs i swoją Szkołę Haftu Artystycznego - Montex - z działem dekoracji MTX - szewca Massaro, wytwórcy piór i kwiatów Lemarié, modysta i kapelusznik Maison Michel, plisiarz Lognon, specjalista od delikatnych tkanin Paloma i złotnik Goossens. Ci wyjątkowi rzemieślnicy stale tworzą w bezpośrednim kontakcie ze Studiem Kreacji CHANEL. Do tej prestiżowej listy dołącza teraz Eres, wiodąca marka bielizny i strojów kąpielowych, znana z savoir-faire i kreatywności.

Zaprojektowany przez architekta Rudy'ego Ricciotti`ego, le19M to wysoce innowacyjny, trójkątny budynek o powierzchni 25 500 m2, który spełnia najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe. Sześćset osób pracuje tam w zaciszu wypełnionych światłem pracowni, przecinając ścieżki na wyłożonych betonowymi drutami chodnikach, które odbijają się echem w miejskim lesie, usytuowanym tuż obok budynku.

Ilustracje Remembers 

Miejsce cierpliwej pracy, badań i eksperymentów, le19M to także żywa, multidyscyplinarna przestrzeń otwarta na miasto, poświęcona tworzeniu więzi z otoczeniem, w szczególności poprzez galerię la Galerie du 19M. To tutaj plisowane, wyszywane i ozdobione piórami i kwiatami tkaniny, gdzie biżuteria jest oprawiana i kuta, gdzie powstają buty i kapelusze, CHANEL zaprezentuje kolekcję Métiers d'art 2021/22 w prawdziwym świętowaniu swoich wyjątkowych savoir-faire.

 

#CHANELMetiersdArt

#Le19M


le19M (fot. materiały prasowe / Chloe Le Reste)

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Métiers d’art | Chanel |

podobne artykuły