PL / EN
BURBERRY PRORSUM - POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2014

BURBERRY PRORSUM - POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2014

W Londynie odbył się pokaz męskiej kolekcji Burberry Prorosum na sezon jesień zima 2014. Co tym razem przygotował dla panów Christopher Bailey? Sprawdźcie!

Najnowsza męska kolekcja Burberry Prorsum na sezon jesień zima 2014 to współczesna interpretacja stylu brytyjskich artystów z początków XX wieku. Christopher Bailey zdradził, że inspiracją dla jego projektów byli „malarze w podróży i romantyczni malarze o męskim punkcie widzenia”. Natchnieniem dla projektanta byli Lucian Freud, Ben Nicholson, Christopher Wood oraz Duncan Grant.

 

Mimo że kolekcja łączy w sobie zarówno męskie, jak i pozornie typowo damskie elementy, Baileyowi udało się stworzyć sylwetki epatujące niewymuszoną, świadomą męskością. Głównymi składowymi wizji projektanta są garniturowe zwężane spodnie, luźne trencze i proste płaszcze, koszule w kwiaty lub we wzór mapy, wełniane grube swetry oraz koszulki z białej siateczki. Wszystko płynnie łączy się ze sobą w swobodnych, warstwowych stylizacjach.  Na tym tle szczególnie wyróżniają się niezbędne, dopełniające całość dodatki: szaliki, jedwabne apaszki, solidne skórzane pantofle oraz duże torby do ręki w „dywanowe” wzory.

 

 

Projekty na pewno spodobają się panom, którzy cenią sobie połączenie elegancji i luzu. Jednak, co sugeruje już sama inspiracja, nie jest to kolekcja dla każdego. Tak jak artyści wczesnych lat XX wieku byli silnymi osobowościami, nie przejmującymi się społecznymi konwenansami, tak i mężczyzna z wizji Baileya jest silnie zindywidualizowany i nieszablonowy.  Sposób, w jaki projektantowi udało się wtopić pozornie niemęskie elementy w całość jest godny podziwu.

 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Burberry Prorsum | Burberry Prorsum kolekcja męska | Burberry Prorsum jesień zima 2014 | Christopher Bailey | BURBERRY |

podobne artykuły