PL / EN
BALMAIN - HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

BALMAIN - HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

Spódnice w kształcie kuli, perły i finezyjna moda z twistem!

Olivier Rousteing przeniósł widzów oczami wyobraźni na japońskie ulice, prezentując awangardowe trendy. Projektant na pokazie Balmain haute couture wiosna lato 2019 zaprezentował m.in. kimono w odcieniu kości słoniowej, spięte olbrzymią dekoracyjną klamrą oraz strzeliste formy zainspirowane geometrią. Nie zabrakło także odniesień do skarbów oceanu, takich jak perły.

BALMAIN - INSPIRACJE NA POKAZIE HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

Olivier Rousteing tym razem sięgnął po inspirację do stolicy Japonii, czego efektem było zaprezentowanie kimon i charakterystycznych dla tego regionu nakryć głowy. Sięgnął także do głębi oceanów, wydobywając perły – ten biżuteryjny akcent pojawił się w formie bransoletek oraz jasnych, mieniących się w blasku słońca pastelowych barw. Następnie projektant bawił się geometrią, by zbudować sylwetkę kobiety Balmain – z maksymalnie poszerzanymi ramionami. Jak sam przyznał jego celem było ukazanie nowoczesnej kobiety, ale jednocześnie złożenie hołdu elegancji typowej dla Paryża – pełnej dostojności i szlachetności. 

POLECAMY:  BALMAIN - POKAZ MODY WIOSNA LATO 2019

Balmain - trendy na pokazie haute couture, wiosna lato 2019 (fot. East News)

BALMAIN – KOLEKCJA HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

Na pokazie Balmain haute couture wiosna lato 2019 królowały jasne kimona, stanowiące ukłon w stronę kultury Japonii. Modele o prostym kroju w kształcie litery T, przypominały szlafrok. Olivier Rousteing nie zrezygnował także z wyposażenia ich w bardzo długie i szerokie rękawy, sprawiające wrażenie peleryny. Szaty owinięte wokół ciała urozmaicił dużą, srebrną klamrą, dodającą całości arystokrackiego charakteru. Punktem wyjściowym kolekcji były także spódnice w formie okrągłej kuli zestawione z moherowymi swetrami oraz kapeluszami z finezyjnym, zawiniętym wykończeniem. Całość zyskała monochromatyczny, zatopiony w kremie wymiar. Olivier Rousteing ponownie skoncentrował się na wykreowaniu nierzeczywistej sylwetki Balmain za pomocą przeskalowanych ramion, strzelistych wykończeń i gigantycznych kokard. Dzięki wymyślnym detalom modelki przypominały przybyszów z obcej planety. W kolekcji Balmain haute couture wiosna lato 2019 widzieliśmy także wielobarwne bluzki w formie muszli, ukrywające twarz niczym wachlarz, długie sukienki z falbanami oraz mini z wiązaniem przy szyi. Elementami dekoracyjnymi były fantazyjne baskinki, metaliczne paski, pastelowe pierza oraz cukierkowe cekiny. Te detale symbolizowały subtelność, fantazję i ultra kobiecość.

W galerii prezentujemy kolekcję Balmain haute couture na wiosnę lato 2019, której głównym punktem odniesienia były perły.

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Balmain | haute couture | wiosna lato 2019 | pokaz mody |

podobne artykuły