PL / EN
„B”, CZYLI NOWE LOGO BALMAIN

„B”, CZYLI NOWE LOGO BALMAIN

Symbol tradycji, Paryża oraz hołd złożony Pierr Balmain, który stworzył markę w 1945 roku.

Balmain odświeża wizerunek poprzez zmianę logo. Pomysłodawcą jest Olivier Rousteing, który w ten sposób chce złożyć hołd zarówno tradycji, jak i Paryżowi.

BALMAIN: NOWE LOGO

To znak „B” będzie teraz symbolizować Balmain. Jeśli przyjrzycie się mu uważnie, zauważycie, że składa się również z litery P, co stanowi wyraz uznania dla Pierra Balmain, założyciela marki. „P” oznacza także Paryż. Nowe logo w przeciwieństwie do monogramu Balmain vintage, jest wyraźne i wciąż wykonane z czarnych liter na białym tle – takie połączenie kolorystyczne jest typowe dla marek luksusowych. Nad wykonaniem grafiki czuwało studio Adulte Adulte.

Balmain: nowe logo

Nowo logo Balmain pojawiło się już w kolekcji Pre-Fall 2019. Ozdobiło koszulki i bluzki o strzelistych formach, pikowane paski, torby oraz klamry. Jak podkreślił Olivier Rousteing: „To będzie nowa era mody, a logo stanowi tożsamość marki, która rozpoczynie następny rozdział".

Ostatnio w kwestii logo zmiany również u Celine. Hedi Slimane także sięgnął do korzeni marki, przywracając znak z lat 60. i budując pomost pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Na podobny krok zdecydował się Riccardo Tisci, który przejął stery nad marką Burberry.

POLECAMY:  INNOWACYJNA KAMPANIA BALMAIN Z CYFROWYMI MODELKAMI - JESIEŃ ZIMA 2018

video

VICTORIA BECKHAM JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Balmain | kolekcja |

podobne artykuły