PL / EN
INNOWACYJNA KAMPANIA BALMAIN Z CYFROWYMI MODELKAMI - JESIEŃ ZIMA 2018/19

INNOWACYJNA KAMPANIA BALMAIN Z CYFROWYMI MODELKAMI - JESIEŃ ZIMA 2018/19

W 1999 roku widzieliśmy już roboty na pokazie Alexandra McQueena, a dzisiaj zaskakuje Olivier Rousteing!

Olivier Rousteing, dyrektor artystyczny francuskiego domu mody Balmain zaskoczył branżę fashion pomysłem kampanii z wirtualnymi modelkami. Poznajcie szczegóły!

BALMAIN: WIRTUALNE MODELKI W KAMPANII JESIEŃ ZIMA 2018/19

W mediach zadebiutowała najnowsza kampania Balmain na jesień zimę 2018/19. Jej bohaterkami zostały cyfrowe modelki, które w ten sposób zastąpiły prawdziwych ludzi. Olivier skomentował projekt: „Zwróciliśmy się do Camerona-Jamesa Wilsona, proponując, aby pomógł nam zbudować nową, alternatywną i wirtualną armię Balmain”.

W 2017 roku Olivier Rousteing stworzył pierwszą na świecie cyfrową, czarnoskórą supermodelkę Shudu. Obecnie projekt poszerzył o dwie nowe postacie: Margot i Zhi. Wirtualne ubrania powstały dzięki agencji CLO, która zastosowała technologię 3D, by doskonale dopasować sukienki do indywidualnych wymiarów cyfrowych modelek. Każda z gwiazd kampanii reprezentuje inny typ urody, co pozwala Oliverowi promować różnorodność w modzie. „Są uosobieniem piękna, rock’n’rolowego stylu i pewności siebie” – czytamy na stronie internetowej Balmain. Modelki to wytwór Camerona-Jamesa Wilsona, fotografa i grafika. Shudu poza tym, że jest bohaterką sesji zdjęciowej ma także swój profil na Instagramie, który śledzi ok. 140 tysięcy followersów. Pracowała także dla magazynu Cosmopolitan i uczestniczyła w projekcie Rihanny (kolekcja Fenty Beauty).

POLECAMY:  CELINE X HEDI SLIMANE - NOWE LOGO SYMBOLEM ZMIAN MARKI

W naszej galerii przedstawiamy efekty jesienno-zimowej kampanii Balmain z cyfrowymi modelkami w roli głównej, a poniżej umieszczamy wideo prezentujące projekty pierwszej cyfrowej czarnoskórej gwiazdy Shudu. Co Wy myślicie o zastosowaniu tak zaawansowanej technologii w modzie?


video

KAMELIA - KWIAT CHANEL

tagi: Balmain | Olivier Rousteing | kampania | jesień zima 2018/2019 |

podobne artykuły