Logotyp serwisu lamode.info
BALMAIN - POKAZ WIOSNA LATO 2019

BALMAIN - POKAZ WIOSNA LATO 2019

W skład „żelaznej” armii Balmain weszła Cara Delevingne i Magdalena Frąckowiak.

Spis treści

1. BALMAIN: INSPIRACJE NA POKAZIE WIOSNA LATO 2019

2. BALMAIN: KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

W tym sezonie pokaz Balmain na wiosnę lato 2019 stał się podróżą do świata faraonów oraz ilustracją greckiej architektury, która zainspirowała francuskiego kreatora do nadania ubraniom asymetrycznych form.  

BALMAIN: INSPIRACJE NA POKAZIE WIOSNA LATO 2019

Kolekcja Balmain na sezon wiosenno-letni 2019 została zainspirowana rzymskimi walkami gladiatorów – Olivier Rousteing ubrał modelki w ciężkozbrojne metaliczne topy oraz historią starożytnego Egiptu, którą odzwierciedlały masywne błyszczące naramienniki, charakterystyczne dla stroju faraonów. W ten sposób projektant podkreślił masywność sylwetki, a sukienkom dodał strzelistych i asymetrycznych form, poniekąd przypominających kształt piramid.

Balmain, pokaz mody wiosna lato 2019 (fot. East News)

BALMAIN: KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

W kolekcji Balmain na wiosnę lato 2019 pojawiły się sukienki z wachlarzowymi elementami, zdobione strzelistymi akcentami oraz modele przypominające muszle. Kobieca sylwetka stała się masywna, a zmysłowość wyrażono poprzez krótkie kroje ubrań. Na wybiegu widzieliśmy „żelazne” topy, tweedowe mini spódnice i kurtki ramoneski ze spiczastymi ramionami. Srebrne kombinezony z kapturem wykonane z opływającej ciało tkaniny nawiązywały do słynnych projektów Azzedine Alai.

Prezentacja kolekcji stała się powodem do świętowania nie tylko wiosenno-letniej odsłony marki, ale również powrotu Cary Delevigne na scenę mody. Brytyjska modelka wycofała się  z pokazów w 2015 roku, by realizować projekty filmowe.

POLECAMY: BALMAIN - POKAZ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2018/19

W galerii prezentujemy zdjęcia sylwetek z pokazu Balmain na wiosnę lato 2019. Jak Wam podobają się starożytne inspiracje w ujęciu Oliviera Rousteinga?

 

tagi: Balmain | Olivier Rousteing | pokaz mody | wiosna lato 2018 |

podobne artykuły