PL / EN
JOHN GALLIANO - POKAZ WIOSNA LATO 2019

JOHN GALLIANO - POKAZ WIOSNA LATO 2019

Moda niczym opowieść „Piknik nad Wiszącą Skałą”.

Zainspirować może wszystko - film, dobra książka i autralijska obyczajowość XIX wieku. Takie tematy poruszył dom mody John Galliano w sezonie wiosenno-letnim 2019.

JOHN GALLIANO: INSPIRACJE NA POKAZIE WIOSNA LATO 2019

Bill Gaytten ukazał widzom modę, która stanowiła odbicie trendów zaprezentowanych w australijskim dramacie filmowym i powieści „Piknik nad Wiszącą Skałą”, autorstwa Joan Lindsay. Obydwa dzieła powstały w XX wieku, jednak ich akcja rozgrywała się w XIX wieku. W tym okresie kobiety nosiły krótkie żakiety dekorowane subtelnymi wstążkami i rustykalnymi haftami oraz słomiane kapelusze. Niektóre z fasonów ubrań i dodatków przypominały stylizacje „Ani z Zielonego Wzgórza”, która w dzieciństwie marzyła o sukience z bufami. I to one wiodły prym w kolekcji projektanta.

John Galliano, pokaz mody sezon wiosna lato 2019 (fot. East News)

JOHN GALLIANO: KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

Na wybiegu modelki maszerowały w białych transparentnych sukienkach, które zestawiono z militarnymi butami. Na ich romantycznych wrzosowych kreacjach zagościły delikatne koronki, a bluzki ozdobiły okrągłe kołnierzyki zwieńczone falbaną i stójką. Koszule pokryła krata, a na marynarkach umieszczono druk, dzięki czemu sprawiały wrażenie uszytych z porannej gazety.

Dom mody John Galliano motywem flagowym kolekcji uczynił białą koszulę, zapiętą grzecznie na ostatni guzik. Rustykalny outfit urozmaicono męskimi szelkami i słomianym kapeluszem. Kolekcja obfitowała w romantyczne hafty, koronki, tiule i przezroczystości. Niektóre ubrania nawiązywały do trendów bieliźnianych, symbolizujących niewinność, młodość i dziewczęcość.  Projektant, podobnie jak inni kreatorzy, ozdobił górną część garderoby bufami – jednak subtelnymi i w rozmiarze S, a nie XXL.

POLECAMY: JOHN GALLIANO - POKAZ JESIEŃ ZIMA 2018/19

W galerii prezentujemy trendy zaproponowane przez markę John Galliano na wiosenno-letnim pokazie 2019. Jak Wam podoba się kolekcja zainspirowana XIX-wieczną modą?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: John Galliano | pokaz mody | wiosna lato 2019 |

podobne artykuły