Logotyp serwisu lamode.info
ADIDAS OSTRZY SOBIE ZĘBY NA NIKE

ADIDAS OSTRZY SOBIE ZĘBY NA NIKE

Walka pomiędzy koncernami sportowymi trwa – a jej finał ma się rozegrać podczas olimpiady w Londynie.

Agencja Bloomberg podaje, iż drugi na świecie koncern odzieży sportowej, Adidas, zamierza wykorzystać olimpiadę letnią w Londynie, aby zdeklasować swego największego rywala na rynku, czyli markę Nike.

 

Obecnie Adidas kontroluje około 15% brytyjskiego rynku odzieży i obuwia sportowego. Za to Nike ma silniejszą pozycję w Londynie, kontrolując tym samym 18-19% rynku.


Gil Steyaert, szef brytyjskiego oddziału Adidasa, przyznaje, że do tej pory marka była obecna przede wszystkim w północnej części Wysp Brytyjskich i w Szkocji, nie zaś na południu, które zdominowała konkurencja. Potwierdził, że główny plan koncernu jest taki, żeby wyprzedzić Nike do końca 2015 roku.

Adidas zyskuje na przewadze, będąc już oficjalnym sponsorem strojów sportowych podczas igrzysk olimpijskich w Londynie – i będą one dostępne w oficjalnej sprzedaży. Firma ma zamiar zaopatrzyć sportowców między innymi w linię projektowaną przez Stellę McCartney, zapewni także sportowcom obsługę techniczną i wolontariuszy.

 

To jednak nie wszystko - podczas igrzysk firma rozszerzy swoją sieć dystrybucyjną, po raz pierwszy wykorzystując nowe dla marki kanały dystrybucji, takie jak sklepy spożywcze. Produkty Adidasa, bez logo marki, będą sprzedawane w supermarketach, na dworcach i lotniskach, i w sklepach spożywczych. Jak podkreślił Steyaert, to będzie pierwszy raz, kiedy produkty Adidasa trafią do takich punktów sprzedaży. Czy to wystarczy, żeby pokonać koncern Nike? Dowiemy się podczas letniej olimpiady w Londynie w 2012 roku.

tagi: rynek | marka | Nike | ADIDAS |

podobne artykuły