Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ KOLEKCJI CÉLINE WIOSNA LATO 2012 - ASCETYZM PHOEBE

POKAZ KOLEKCJI CÉLINE WIOSNA LATO 2012 - ASCETYZM PHOEBE

Przedstawiamy minimalistyczną kolekcję Phoebe Philo dla marki Céline na sezon wiosna lato 2012.

Phoebe Philo to w tej chwili jedna z najlepszych światowej klasy projektantek. Każda z jej kolekcji jest murowanym hitem sezonu. Wiosenno-letnie projekty to ukłon w stronę kompletnego ascetyzmu i prostoty. Całość kolekcji bazuje na śnieżnej bieli, ciemnym burgundzie i butelkowej zieleni. Wśród barwnych i nieco pstrokatych kolekcji wiosna lato 2012 wybór tak stonowanych kolorów to niewątpliwy wyróżnik. Jednak nie tylko kolor wybija się u Céline na pierwszy plan, równie dobrze wypada krój. Dominują czyste linie (inspirowane twórczością Franka Gehry), mocno podkreślone ramiona i zwężona talia.

 

Jednym „szaleństwem”, na które zdobyła się wizjonerska Philo były spódnice z plisami (absolutny trend wiosna lato 2012) w dwukolorowym tandemie i zreinterpretowane, znane już z poprzednich kolekcji, proste, skórzane topy – tym razem w wersji patchworkowej.

 

W mocno okrojonych akcesoriach królują kopertówki o wyglądzie aktówek, szerokie białe pasy z klamrami w stylu lat 70-tych i zapinane przy kostce wysokie platformy.

 

Phoebe Philo dostała podobno intratną propozycję zastąpienia Marca Jacobsa na stanowisku dyrektor kreatywnej Louis Vuitton. Céline bez Philo? Absolutnie sobie tego nie wyobrażam.

tagi: Céline | trendy wiosna lato 2012 | pokaz mody | moda damska | kolekcja |

podobne artykuły