PL / EN
POKAZ KOLEKCJI CÉLINE WIOSNA LATO 2012 - ASCETYZM PHOEBE

POKAZ KOLEKCJI CÉLINE WIOSNA LATO 2012 - ASCETYZM PHOEBE

Przedstawiamy minimalistyczną kolekcję Phoebe Philo dla marki Céline na sezon wiosna lato 2012.

Phoebe Philo to w tej chwili jedna z najlepszych światowej klasy projektantek. Każda z jej kolekcji jest murowanym hitem sezonu. Wiosenno-letnie projekty to ukłon w stronę kompletnego ascetyzmu i prostoty. Całość kolekcji bazuje na śnieżnej bieli, ciemnym burgundzie i butelkowej zieleni. Wśród barwnych i nieco pstrokatych kolekcji wiosna lato 2012 wybór tak stonowanych kolorów to niewątpliwy wyróżnik. Jednak nie tylko kolor wybija się u Céline na pierwszy plan, równie dobrze wypada krój. Dominują czyste linie (inspirowane twórczością Franka Gehry), mocno podkreślone ramiona i zwężona talia.

 

Jednym „szaleństwem”, na które zdobyła się wizjonerska Philo były spódnice z plisami (absolutny trend wiosna lato 2012) w dwukolorowym tandemie i zreinterpretowane, znane już z poprzednich kolekcji, proste, skórzane topy – tym razem w wersji patchworkowej.

 

W mocno okrojonych akcesoriach królują kopertówki o wyglądzie aktówek, szerokie białe pasy z klamrami w stylu lat 70-tych i zapinane przy kostce wysokie platformy.

 

Phoebe Philo dostała podobno intratną propozycję zastąpienia Marca Jacobsa na stanowisku dyrektor kreatywnej Louis Vuitton. Céline bez Philo? Absolutnie sobie tego nie wyobrażam.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Céline | trendy wiosna lato 2012 | pokaz mody | moda damska | kolekcja |

podobne artykuły