Logotyp serwisu lamode.info
LOGO HERMÈS - SKĄD SIĘ WZIĘŁO?

LOGO HERMÈS - SKĄD SIĘ WZIĘŁO?

Hermès szczyci się doskonałą jakością, długą historią i niebanalnym logo. Zdradzamy, skąd wziął się powóz zaprzężony w konia jako symbol domu mody.

Marka Hermès to jedno z największych imperiów mody na świecie. Nic dziwnego, stoi za nim ponad 170 lat tradycji. Markę założył Monsieur Thierry Hermès i rozpoczął produkcję towaru, którego nie mogło zabraknąć w żadnym liczącym się we Francji domu. Hermès produkował bowiem ręcznie wykonane siodła z najwyższej jakości skóry.

 

Po śmierci ojca, firmę przejął jego syn Èmile, który skupił się już tylko na zaopatrywaniu w siodła cesarskie stajnie jeździeckie i wyścigowe. W czasie, kiedy Èmile zarządzał rodzinnym biznesem we Francji rozgrywały się smutne, historyczne wydarzenia – kraj zajęły Prusy i zdobyły Paryż. Zniszczono wiele zabytków, spłonął słynny pałac Tuilere. I właśnie na zgliszczach Tuilere pojawili się Charles Worth i Èmile Hermès próbując ocalić cenne przedmioty przed rabującym tłumem.

 

Worthowi nie udało się uratować ani jednej sukni z ogromnej garderoby cesarzowej, Èmile Hermès miał więcej szczęścia i odnalazł zabawkę, którą jego ojciec podarował następcy tronu, a która składała się z małego, szarego konika na trzech kółkach oraz tzw. kolaski, w której mały książę jeździł po ogrodach Tuliere.

 

Ta zabawka, symbol dawnego cesarskiego luksusu, stała się logo Hermès. Kiedy w 1918 roku, Émile-Maurice, z kolejnego pokolenia rodu Hermès, postanowił projektować skórzane akcesoria i ubrania (w 1918 roku stworzono pierwszą skórzaną kurtkę z zamkiem błyskawicznym, a w 1922 pierwszą torebkę) zaprzężony do małej kolaski konik był już charakterystycznym znakiem rozpoznawczym marki.

 

tagi: Hermès | Hermès logo | historia mody |

podobne artykuły